İnsan Kaynakları 24 ARALIK 2016 / 16:07

Yaratıcı gençler dünyaya açılıyor

Turkcell, Endüstri 4.0 için gençlere yatırım yapmaya devam ediyor ve yetenekli gençleri bünyesine katmak amacıyla staj ve işe alım programı GNÇYTNK’in ardından, eğitimler için Ericsson, Huawei ve Nokia ile anlaştı. GNÇYTNK programı ile Turkcell bünyesine katılan gençler, bu üç şirketin üst düzey yöneticilerinden ve uzman isimlerinden aldıkları eğitimleri tamamladı. 162 kişi arasından başarılı olan 67 genç de Huawei, Nokia ve Ericsson ile yapılan anlaşma kapsamında şirketlerin Çin, Finlandiya ve İsveç’teki merkezlerinde düzenlenecek gelişim programlarına katılacak.
Her üç program da Turkcell Küçükyalı Plaza’da gerçekleştirilen eğitimlerle başladı ve her etkinlik sonunda bir bilgi yarışması gerçekleştirildi. Sorulara en hızlı ve en doğru cevapları veren gençler en yüksek puanı alıp yurtdışına gitme hakkı kazandı. Huawei, Nokia ve Ericsson’un Türkiye’deki eğitimlerinde yeni teknolojiler, sektör trendleri, mobil genişbant, yeni nesil şebekeler, 5G teknolojileri ve uygulama bilgileri, mobil abone deneyiminin nasıl geliştirileceği, teknoloji tabanlı ürün ve çözümler gibi dersler yer aldı. Sınavlardan başarıyla geçen gençler, böylece hem İstanbul hem dünyadaki önemli teknoloji merkezlerini, laboratuvar ortamında test etme, dünya çapında bir etkileşime girme imkanına sahip oldu. 
Turkcell Akademi tarafından genç çalışanlar için hazırlanan yeni eğitim yapısı hakkında Turkcell İş Destekten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Seyfettin Sağlam, şu bilgileri verdi:
“Huawei, Nokia ve Ericsson’la anlaşma kapsamında genç çalışanlarımız, bu markaların teknoloji merkezlerine giderek eğitim alacak ve küresel pazarlarda farklı iş deneyimleri yaşayacaklar. Bu imkanı sadece teknoloji ekiplerinde çalışanlara değil, tüm fonksiyonlarda çalışan genç yeteneklerimize sağlıyor, Turkcell’in geleceğine de yatırım yapıyoruz.”  
 
 
ETİKETLER : 1102 Turkcell GNÇYTNK

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics