İnsan Kaynakları 14 EYLÜL 2015 / 00:29

Yaratıcı girişimci olma fırsatı

British Council tarafından organize edilen, bu yıl ikincisi düzenlenen Yaratıcı Girişimcilik Eğitimi’nin Eskişehir, Adana ve İstanbul’un ardından İzmir ayağı da İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA), Ege Bölgesi Sanayi Odası, TOBB Genç Girişimciler Kurulu işbirliğiyle, 7-11 Ekim arasında Ege Bölgesi Sanayi Odasında düzenlenecek. Nesta tarafından yaratıcı girişimciler için tasarlanan eğitim programı, katılımcılara fikirlerini keşfetme ve uygulanabilirliklerini görme olanağı sunarken, yaratıcı bir işletme kurmak ve yönetmek için gereken bireysel becerilerini de geliştirmelerini sağlayacak.

2014-2023 İzmir Bölge Planının gelişme eksenlerinden Güçlü Toplum ve Güçlü Ekonomi hedeflerine ulaşmak için istihdam ve girişimciliğin ayrılmaz bir bütün olduğunu vurgulayan İZKA Genel Sekreteri Murat Yılmazçoban, atölye çalışmalarının sonucunda her şehirden en umut vadeden girişimci adaylarının Mart 2016’da British Council’ın düzenleyeceği konferansta fikirlerini sunma fırsatı bulacağını belirtti. Bu girişimciler, eğitim sonu ve konferans arasındaki süreçte profesyonel rehberlik eşliğinde fikirlerini kapsamlı bir proje planına dönüştürme imkanı bulacak. Konferansta gerçekleşecek sunumlarda jürinin belirleyeceği dört girişimci Birleşik Krallık’ta iş geliştirme seyahati kazanacak.

Reklamcılık, mimari, sanat ve antika, zanaat, tasarım, moda, film, oyun, müzik, performans sanatları, yayıncılık, yazılım, televizyon ve radyo gibi sektörlerden birinde iş kurmayı planlayan girişimciler eğitime başvurabilecek. Bunun için başvuranların yaratıcı bir fikri, ürünü ya da hizmeti olan veya bu sektörlerden birinde iş kurmuş, 18 aydan kısa süredir de ticari faaliyet yürütmenin yanında, Türkiye’de yaşıyor ve çalışıyor olması gerekiyor. Eğitim başvuruları 16 Eylül’e kadar www.izka.org.tr web sayfasında verilen linkten yapılabiliyor.

 
ETİKETLER : 1038

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics