İnsan Kaynakları 12 HAZİRAN 2016 / 11:34

Yaratıcılıkta açıklık ve bütünsellik İzmir’de

İzmir, bu yaz ilki gerçekleşecek Hack’n Break ile teknoloji, tasarım, eğitim, çevre ve toplum başlıklarına yönelik ‘açık inovasyon’ kampına ev sahipliği yapacak. 20-27 Ağustos 2016 tarihleri arasında İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde gerçekleşecek Hack’n Break, gerçek hayat problemlerine çözüm üretmek için tasarım ve teknoloji odaklı çözümler geliştirebilen, inovatif düşünen, tasarlayan, üreten ve geliştiren farklı disiplinlerdeki insanları bir araya getirecek. Hack’n Break’te tasarım ve yeni fikir geliştirmeye yönelik maratonlar (ideathon), workshop, eğitim ve teknoloji girişim sunumları yer alacak. Başarılı bulunan fikirler, mentor desteği ile iş modeli ve teknik fizibilite açısından iyileştirilecek. Ardından kurumsal yatırım yöneticileri ve melek yatırım ağı temsilcileri tarafından da değerlendirilecek.  
Türkiye ve Avrupa’dan çeşitli sivil toplum kuruluşları, teknoloji grupları, mentor network’leri ve melek yatırım ağları tarafından da desteklenen etkinlik IoT, elektrikli araçlar, akıllı ev, akıllı şehirler, lojistik, sanal/artırılmış gerçeklik, sinir bilim, robotik, tarım-yiyecek-içecek teknolojileri, oyun ve oyunlaştırma, finans teknolojileri, büyük veri, bulut bilişim gibi inovasyona dayalı çözüm desteğine ihtiyaç duyan alanlarda, yerli ve yabancı şirketlerin sponsorluğunda gerçekleştirilecek. Etkinlikte çevre, sürdürülebilirlik ve temiz teknoloji gibi sosyal inovasyon konuları da ön planda olacak.
Etkinliğe katılım www.hacknbreak.com adresine başvurular arasından seçilen kişi, girişim ve teknoloji start-up’larına davetiye gönderilmesi ile olacak. 15 Haziran 2016’da programının ve katılımcı kuruluşların açıklanacağı etkinlik ile ilgili detaylar ise www.hacknbreak.com adresinde.