İnsan Kaynakları 30 NİSAN 2017 / 11:24

Yarışın temeli ‘dijital bankacılık’

Kuveyt Türk, 13-14 Mayıs tarihlerinde ilk defa düzenleyeceği Hackathon “Dijital Bankacılık” kod yarışmasında, sunduğu fikir ile dereceye girmeye hak kazanan yarışmacı ve takımlara toplamda 45 bin TL’lik ödül dağıtacak. Bilgisayar programcıları, grafik tasarımcıları, arayüz tasarımcıları ve proje yöneticileri de dahil olmak üzere katılanların yoğun bir şekilde yazılım projelerinin geliştirilmesi amacıyla düzenlenen yarışmaya son başvuru tarihi 4 Mayıs.
Hackathon; katılanların belli bir süre içinde yazılım projeleri geliştirerek, diğer takımlar ile rekabet ettiği bir organizasyon. Hackathon’a Dijital Bankacılık alanında farklı fikirler sunmak isteyen herkes katılabiliyor, ancak jüriye sunulacak fikirlerin hayata geçirilebilmesi için takımda en az bir yazılımcı bulunması gerekiyor. Yarışmacılar Hackathon’a ister tek kişi ister takım olarak katılabiliyor. Takım olarak katılmak isteyen ekiplerin de en fazla dört kişiden oluşması gerekiyor.
Bu arada, İstanbul dışından Hackathon’a katılmak isteyen yarışmacılar için Kuveyt Türk, kişi başı maksimum 200 TL olacak şekilde yol masraflarını karşılayacak. Bu imkandan faydalanmak için katılımcıların önce etkinlik için kayıt olması, daha sonra hackathon@kt-invent.com.tr adresine ulaşım talep ettiklerini içeren bir e-posta göndermeleri gerek. Ulaşım talep eden yarışmacıların, söz konusu ödemelerini alabilmeleri için projelerini jüri üyelerine sunmaları gerekiyor. Kuveyt Türk Hackathon ile ilgili detaylara http://www.kt-invent.com.tr/ adresinden ulaşılabiliyor.
 
ETİKETLER : Kuveyt Türk 1120

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics