İnsan Kaynakları 07 KASIM 2010 / 18:00

Yazılım Akademisi için geri sayım başladı

IBM’in geleceğin yazılımcılarını yetiştirmek amacıyla hayata geçirdiği IBM Yazılım Akademisi’nin dördüncüsü için kayıtlar başladı. İlk kez 2008 yılında gerçekleşen yarışmaya şimdiye kadar 3 bin 400’den fazla öğrenci katıldı. Yazılım Akademisi 2011’in teması “Welcome to The Decade of Smarter Planet”  yani “Akıllı Dünya Çağına Hoş Geldiniz” olarak belirlendi.
Yarışmaya kayıtlar 31 Aralık’a kadar sürecek. Final raporunun 18 Nisan 2011’e kadar teslim edileceği yarışmada jüri sunumu 14 Mayıs’ta, ödül töreni ise 16 Mayıs’ta gerçekleştirilecek. Bu kapsamda öğrencilerin, verilen gerçek hayat senaryolarından birini seçerek, en az 2, en çok 4 kişilik takımlarla yarışmaya katılmaları bekleniyor. Takımlarda bir öğretim görevlisi de takım danışmanı olarak görev alacak.
Yarışma kapsamında takımlar IBM gönüllüleri tarafından verilen teknoloji eğitimlerine katılarak, gerçek bir yazılım geliştirme kurgusu içerisinde çözüm oluşturuyor. Projeler IBM ve IBM Çözüm Geliştirici İş Ortakları’ndan oluşan profesyonel bir jüri tarafından değerlendiriliyor. Yaklaşık 9 ay süren yarışma sonucunda başarılı bulunan öğrencilere ve danışman öğretim görevlilerine çeşitli ödüller veriliyor.
IBM Yazılım Akademisi kapsamında bugüne kadar 70 üniversiteden toplam 3 bin 400 öğrenci, 442 takım halinde projeleriyle katıldı ve 40 üniversitede eğitim verildi. Yarışmaya katılımla ilgili ayrıntılara www.yazilimakademisi.org adresinden ulaşılabiliyor.
ETİKETLER : Sayı:795

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics