İnsan Kaynakları 23 MART 2015 / 09:37

Yazılım mühendisleri zirvede buluşacak

Yazılım araştırmacıları, mühendisleri ve eğitmenlerin yazılım alanındaki yenilikleri, akımları, deneyimleri ve problemleri ele alacağı 9. Ulusal Yazılım Mühendisliği Sempozyumu (UYMS'15), 9-11 Eylül 2015 tarihlerinde İzmir’de Yaşar Üniversitesi Selçuk Yaşar Kampüsü’nde gerçekleştirilecek.

Bu kapsamda sempozyum kapsamında teknik bildiriler, deneyim sunumları, eğitim seminerleri kategorilerinde, bildiriler için katılmak isteyenler için başvurular da başladı. Sempozyumda, farklı oturumlarda onlarca bildiri sunumu ve paneller yapılması planlanıyor. Her yıl artan katılımcı sayısıyla da dikkat çeken sempozyuma bu yıl bine yakın kişinin katılması beklenirken, yazılım mühendisliği alanında yapılan akademik çalışmaların yanında endüstriyel çalışmaların da sunulması hedefleniyor.

Değerli araştırmalar paylaşılıyor

Türkiye’de yazılım alanında çalışmalar yapan akademisyenler ve uzmanları bir araya getirmeyi, yazılım mühendisliği alanındaki son gelişmelerin ve araştırmaların paylaşılmasını amaçlayan bir platform olarak ortaya çıkan UYMS, 2003 yılından beri gerçekleştiriliyor. UYMS, araştırma sonuçlarının paylaşıldığı bir ortam yaratmanın yanında, ulusal yazılım mühendisliği araştırma alanının şekillenmesinde önem taşıyor. Sempozyumla yazılım mühendisliği alanındaki tüm katılımcıların fayda sağlayacağı geniş bir içerik oluşturulması hedefleniyor.

 
ETİKETLER : 1014

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN