İnsan Kaynakları 25 NİSAN 2016 / 10:02

Yazılımcılar Bilgi’den çıkacak

İstanbul Bilgi Üniversitesi ile Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD) arasında imzalanan protokol ile iki kurum, yazılım ve BT sektöründe yazılımcı ihtiyacını karşılayacak işbirlikleri geliştirecek. Bu kapsamda İstanbul Bilgi Üniversitesi Meslek Yüksekokulu bünyesinde açılacak olan “Bilgi Güvenliği Teknolojisi Önlisans Programı” için YASAD ile işbirliği yaptı. Böylece eğitim programları geliştirilip, ortak panel, sempozyum ve seminerler düzenleyerek yazılım ve BT sektörüne yazılımcı yetiştirilecek.
İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul Kampüsü Enerji Müzesi’nde, 11 Nisan’da gerçekleşen imza törenine YASAD Başkanı Doğan Ufuk Güneş, İstanbul Bilgi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Rifat Sarıcaoğlu, Rektör Prof. Dr. Mehmet Durman, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) eski Başkanı Dr. Tayfun Acarer’in yanı sıra akademisyenler ile iki kurumun yöneticileri katıldı.
Açılış konuşmasını yapan İstanbul Bilgi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman, “Bu alan üniversitemizin ciddi yatırım yaptığı ve Türkiye’ye çok büyük hizmetleri olacağını düşündüğümüz bir alan” derken, İstanbul Bilgi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Rifat Sarıcaoğlu da “Bu bir başlangıç. Nitelikli gençler nitelikli alanlarda kariyerlerine devam edecek” yorumunu yaptı. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) eski Başkanı ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Tayfun Acarer işbirliğiyle ilgili olarak, “Programın, Türkiye’ye olumlu katkı sağlayacağını ve örnek model olacağını ümit ediyoruz” derken, YASAD Başkanı Doğan Ufuk Güneş de, “Sanayiyle iç içe bir eğitim vermeyi hedefliyoruz. Mezunlarımız sektörde aranılan gençler olacak” bilgisini verdi.
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN