İnsan Kaynakları 13 TEMMUZ 2015 / 06:13

Yeni bir nesil geliyor

Eğitimde Yenilikçi Yaklaşımlar Semineri, Kadir Has Üniversitesi’nde düzenlendi. Kadir Has Üniversitesi Eğitim Teknolojileri Destek Birimi tarafından tasarlanan Eğitimde Yenilikçi Yaklaşımlar Serisi’nin ilki olan bu seminer, Mühendislik ve Doğa Bilimleri konusu üzerine yapıldı. Konuşmasında, teknolojinin bir oyun değil, bilgiye ulaşmada etkin bir araç olduğuna dikkat çeken Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Okutmanı Işıl Yenidoğan, geliştirdikleri ‘Eğitimde Yenilikçi Yaklaşımlar Projesi’ ile Z kuşağına teknolojiyi bir tüketim değil, üretim aracı olarak kullanmayı öğretme hedeflerine işaret etti.

Z kuşağının zaten teknolojiyle yoğrularak geldiğine, bundan sonra daha da iddialı bir tespitle mobil dünyada hayatlarını sürdüreceklerine dikkat çeken Yenidoğan, “Bu sistemle eğitilen öğrenciler, teknolojinin bilgiye ulaşmada etkin bir araç olduğunu hazmederek eğitimlerini tamamlayacak. Mezun olduklarında çalışma hayatlarında da teknolojiyi çok daha etkin, her türlü rapor üretiminde, amirleriyle ilişkilerinde, günlük yaşantılarında kullanacak, teknolojiyi bir üretim aracı olarak kullanmayı öğrenecekler” dedi.

Yeni neslin aldığı eğitim ve öğretim anlayışının farklarına da işaret eden Yenidoğan, “Onları tatmin edecek, arzu ettikleri doyurucu bilgiyi verecek yaklaşımlar da eğitimde teknolojiyi etkin kullanmaktan geçiyor. Bu sistem, onları en etkin şekilde teknolojik dünyaya hazırlamayı hedefliyor” ifadesini kullandı.

 
ETİKETLER : 1030

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics