İnsan Kaynakları 19 EYLÜL 2010 / 18:00

Yeni bir uzaktan eğitim platformu

BT alanında web tabanlı uzaktan eğitim modeli sunan yeni bir platform kuruldu. Bireylerin ve kurumların BT alanındaki belirli eğitim ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlayan Edufleks, programlarını çevrimiçi olarak sunuyor. Eğitim programlarını Türkçe ve İngilizce olarak bütün dünyaya sunan web sitesi, hem bireyler için BT sertifikaları hazırlık eğitimleri hem de bireysel ve kurumsal alanda Microsoft Office eğitimlerini internet üzerinden sağlıyor.
www.edufleks.com, özellikle küçük şehirlerde yaşayıp istedikleri eğitimlere her zaman ulaşamayan gençlerin sistem yöneticiliği, ağ yöneticiliği gibi konularda kendilerini geliştirmeleri ve muhtemelen ileriki yıllarda daha nitelikli işlere yönelebilmelerini sağlamak için oluşturulmuş durumda.
Bireysel ya da kurumsal bazlı Microsoft Office programlarına ilişkin eğitimler veren platform, kurumlara yapılan grup satışlarında istenirse grup içindeki kullanıcıların başarısının şirket yetkilisi tarafından izlenmesini sağlıyor.
Konuyla ilgili açıklama yapan platformun kurucusu Faruk Çubukçu, eğitimler konusunda şunları aktardı: “İçeriğin sunulmasını asenkron bir şekilde yapıyoruz. Kullanıcıların sitedeki içeriğe internet üzerinden istedikleri zaman erişmeleri mümkün. İçeriği temel olarak slayt ve video olarak sunuyoruz. Bazı slaytlar sesli olabiliyor. Ayrıca ilerleme sırasında sorular soruyoruz. Bu sorulara verilen yanıtlarla kullanıcıların başarılarını belirliyoruz. Ayrıca uygulamalar ve uygulamaların çözümü olarak da videolu anlatımlar var.”
ETİKETLER : Sayı:788
YORUMLAR
Onur Şengün 06 ARALIK 2013 / 12:09 0 0
Kendisiyle bir süre çalışma fırsatım oldu. Bu alanda tek diyebilirim. Eğitmen ve gerçekten geniş bir IT kültürüyle ve bilgisiyle bize eğitimler verdi. Kesinlikte ticari değil. Kendisinin facebook ve linkedin sayfasını inceleyebilirsiniz. Bilgi dolu.
Metin Aslan 06 ARALIK 2013 / 12:02 0 0
IT konusunda bir yere gelmek istiyorsanız. Kendisinin eğitimlerine katılmanızı öneririm. Bu konuda ticari olmayan tek yer.
Caner Çolgar 04 OCAK 2013 / 13:04 0 0
Ordan eğitim almış kişilerle konuştum ve yazılımcı tarafının iyi olduğunu sistem tarafının ezbere dayalı olduğunu söyledi.Zaten görüşmek için gittiğimizde kapandığını gördük.
İbrahim 10 EYLÜL 2012 / 22:11 0 0
Bende eğitim alanlardan biriyim ve hiçmi hiç memnun kalmadım.Konunun dışına çıkıldığında hocanın ezberi şaşıyor ve soruları cevaplayamıyor.Soru çözümünde çok zayıf.İngilizce bilgisi dahilinde kitapları okuyup ezberleyip bizlere anlattı.Hiçbir verim alamadık sınıfça zaten kursun son 2 ayı 5-6 kişiden çoğu gelmemeye başladı.
İbrahim Can Bardakçı 17 ŞUBAT 2012 / 17:21 0 0
Faruk Çubukçu ile tanışmamız bundan 1 buçuk sene önce oldu. Askerden gelmiştim ve sistem uzmanlığı sertifika programı için kurs arıyordum. Faruk Hoca öncelikle bu işe gerçekten gönül veren, çalışkan insanlarla çalışmaktan hoşlanan bir insan. Tüm kurs boyunca derslerimize bizzat kendisi girdi ve derslerde her ünitede gerçek server lara yükleme ve konfigürasyon yaptırdı. Hiçbir şekilde simülasyona yer vermedi. Kitapları kendisi hazırladığı için konulara çok hakimdi. Kendisinin bilgi birikiminden ve deneyimlerinden çok şey öğrendik. Kurs sonunda microsft’un sınavlarına girerek Msce ve Mcitp unvanlarına sahip oldum. Şu anda İstanbul’da Profilo Telekom şirketinde Sistem Destek Uzmanı olarak çalışmaktayım. Faruk Çubukçu’ ya her şey için çok teşekkür ederim.
Ersin Çınar 24 OCAK 2012 / 13:07 0 0
Merhaba Arkadaşlar.Ben Faruk Hocadan eğitim almış biri olarak bence eğitimde ve uygulamalarda çok başarılı.Tabiki eğitim alan kişinin öğrenmeğe öncelikle hevesi olmalı bence yapılan ve eve verılen uygulamaları kişinin yapması bu işi severek uğraşması gerekmektedir. Gerçekten IT alanında eğitim almak istiyorsanız bence Faruk hoca doğru bir adres ama yine iş sizde biter gerçekten amacınız öğrenmek olmalı.Bana öğrettiğiniz hersey için

TEŞEKÜRLER HOCAM
Nadir Aytar 23 OCAK 2012 / 10:36 0 0
Arkadaşlar Bu tür eğitimler sadece sınıfta ögrenilmez verilen eğitimi tekrar edip kendiniz çalışmalısınız. Verilen eğitim kadar önemli olan kişinin bu eğitimin ne kadarını özümseyip anlayabildiğidir.Lise ögrencisi zihniyeti ile kurslara katılmayın.İşi geregi 1995 den beri bu eğitimleri takip eden ve bir çok kurumdan eğitim almış biri olarak Şunu söylüyebilirim ki İzmir'de bu işi en düzgün yapan Faruk Hocadır.Eğitimlerden çok sonra bile sorulan sorulara yanıt verdiğini biliyorum.Ama Tatlı sert fırçalar atmaktanda geri durmaz buda onun hakkıdır.Malum hocanın vurdugu yerde gül diter.
Atilla DOĞANÇAY 12 OCAK 2012 / 19:10 0 0
Ben Faruk hocadan eğitim aldım.Kendisi ilk kayıtta gerçekten ögrenmek istiyorsan ve devam edeceksen başla dedi.Neler bildiğimi sordu eğitime önem vermese herkese gel başla der.Kimse çalışmadan tekrar etmeden ve derse girmeden ne olursa olsun birşeyler öğrenemez,

TEŞEKÜRLER HOCAM..!
Ersoy TAŞDEMİR 10 OCAK 2012 / 08:48 0 0
Sevğili arkadaşlar..!Benim kızdığım olay,bir başkasından duyduklarını(Gerçekliği ve eğitim zamanındaki isteksizliği bilinmeden) başka birisinin farkına varılmadan karalanmasıdır.Faruk hocanın bizzat dersine girmediyseniz lütfen yorumlarınızı başkasının dilinden yazmayın.Bırakın memkun kalmayan arkadaşlar yazsın..
Evet ben Faruk Hocamın derslerine girdim eğitimimi aldım ve öğrettiği ince tiyolarıda çok rahat kullanabiliyorum.
EMEĞİNE SAĞLIK HOCAMM..!
Cemal TANER 09 OCAK 2012 / 16:42 0 0
Faruk Hocayla şöyle böyle bir tanışıklığımız var. Eğitim almadım, CISCO CCNA Seviyesinde eğitimler veriyorum. Lafı ortaya konuşacağım; o adı çok büyük kurumlar yeri geliyor kurstan çıkan adamı ertesi gün sınıfa hoca diye sokuyor. Bilişim Eğitim firmaları bu işi paraya dökmüş ve kursu veren hoca ve kursiyeri sömürme üzerine kurulu bir düzen var. Birebir bir çok olay yaşadım bu konuda o sebeple rahat yazıyorum Tek bildiğim bilgilerini başkalarıyla paylaşmak için çabalayan bir kişidir Faruk Hoca, ama sonuçta ticari bir işi var onu da yürütüyor.
Mustafa Özhan KALAÇ 09 OCAK 2012 / 16:19 0 0
Merhaba arkadaşlar, haberi okuduktan sonra tesadüfen okuduğum yorumları görünce gerçekten çok şaşırdım. Her türlü düşünceye saygım olmakla birlikte bazı gerçeklerin bu denli saptırılmasına içim elvermediğinden kendi yorumumu yazma gereksinimi gördüm. Başkalarının diliyle değilde bizzat bu kursu almış olan arkadaşların olumlu olumsuz eleştirileri daha sağlıklı olacağı düşüncesindeyim. Nitekim bir arkadaşımızın farklı kurumların isimlerini zikretmesi bu düşüncelerin samimiyeti konusunda beni oldukça şüphelendirdi.

Faruk ÇUBUKÇU bey BT eğitimi alanında yıllara varan bir tecrübeye sahip. Bu tecrübelerinden de bizler Manisa Bilişim Platformu olarak sürekli yararlandık yararlanmayada devam ediyoruz.

Bende bir eğitimci olarak özellikle öğrencilerime kendilerini daha ileri seviyeye taşımak istiyorlarsa bu eğitimleri gönül rahatlılığıyla öneriyorum. Önermeyede devam edeceğim.
Sarp Gürsoy 09 OCAK 2012 / 15:36 0 0
Faruk bey'den ders almış biri olarak, ders anlatımlarından, laboratuar çalışmalarından oldukça memnunum. Ayrıca Eduflex videoları da uygulama anlamında çok başarılı. Kulaktan dolma bilgilerle yorum yapmak ne derece doğru bilemiyorum. Memnuniyetsiz olanlar, ya dersleri doğru dürüst takip etmemişler, ya da öğrenme eğiliminde olmamışlar.
Enver TOPUZ 09 OCAK 2012 / 15:21 0 0
Faruk çubukçu uzun yıllardır bu sektörde. Türkiyede kendi alanında tek.

Kitapları var. Eğitim merkezi var. Bu işi ciddi şekilde yapıyor. Çoğu hoca zaten onun öğrencisi. 1994 yılında trainer olmuş. Birçok şeyin öncülüğünü yapmış ve uzmanları yetiştirmiş.

Şu anda kendi eğitim merkezinde network ve yazılım eğitimleri veriyor. Şirketlere eğitimler düzenliyor. Şimdi Internet üzerinden eğitime de başladılar. Onun da iyi bir yere geleceğine inanıyorum. Haliyle kıskanma durumları çok oluyor. Saygı duymak gerekir.
Murat Kaya 09 OCAK 2012 / 15:04 0 0
Merhabalar,

Yorumlarınız genellikle giden arkadaşlar, şu arkadaşım o şu bu gibi. Bence pek gerçeği yansıtmıyor. Faruk Bey'i yakından tanıyorum pek çok kayıda gelen öğrenciyi sadece sertifika alamak için geldiği için geri çevirmiştir. Üstelik İzmir gibi Bilişim Sektörünün neredeyse ölü diyebileceğim bir şehirde kimsenin ben geleni geri çevireceğini sanmıyorum ( ismi geçen diğer kurslardan bahsediyorum).

Faruk Bey eğitimde öncelikle öğrenmek isteyen hevesli ve bu işi meslek edinecek kişilere yönelik bir eğitmendir. 4 yıldır bir çok İzmir üniversitesinde Bilgisayar Mühendislerinin derslerine uygulama hocası olarak girdim ve durum felaketti. Ben ders anlatırken elinde durmadan face ve tweet atan Bilg Müh öğrencileri gördüm. Şimdi bu öğrenciler okulu bitirince biz bişey öğrenmedik diyorlar ise bu onların suçudur eğitim kurmunun değil...

Bu durum ne yazık ki her eğitim kurumudna geçerli, başarısız olunca, anlamayınca beceremeyince hemen kurum suçlanır. I-Akedemi'de de çok samimi arkadaşım öğretmenlik yaptı Bilge Adam'da da hepsinde aynı sıkıntılar mevcuttur. Biraz suçu kendimizde araylım, objektif olalım lütfen.

Faruk Bey'in başlamtış olduğu proje çok önemli ve güzel bir projedir. Destek olacağımıza köstek olmak niye?

Saygılarımla,
Murat Kaya
Beşir AVCI 09 OCAK 2012 / 14:58 0 0
Sevgili gençler,
Tüm bilişim hayatım boyunca beni başarıya götüren faktör bugüne kadar aldığım eğitimlerdir. 1997 yılından itibaren firma bağımsız olmak üzere Faruk Çubukçu adını takip ettim. Ersoy arkadaşımıza katılıyorum. Derse giren öğrencilerin çok azı pratik yapıyor ve gerçekten istedikleri için bu kursa gidiyorlar. Çoğu etiketi almak için kursa geliyor.
Hal böyle olunca da, başarıyı yakalayamıyorlar. Sonuç olarak Faruk Çubukçu adının piyasaya kazandırdığı sayısız yönetici tanıyorum. Faruk Bey'den mantığı aldığınız anda gerisi sizin becerinize kalıyor.
Edufleks konusunda da, büyükşehirler dışında yaşayan ve bu tür kurslara gitmeleri imkansız olan binlerce öğrenci var. Bence Edufleks doğru zamanda ve doğru insanlarla yapılmış bir projedir. Yakın zamandaki başarısıda tesadüf olmayacaktır.
Hepinize saygılar.
Emre Ahdemir 09 OCAK 2012 / 14:19 0 0
Ben de yorum yazmak istiyorum. Öncelikle kariyer eğitimleri veriliyor bu sitede. Ben sitenin kaynaklarınan çok yararlandım. Ayrıca diğer sitelerine bağlantılar ve orada download bölümleri var. Herkese tavsiye ederim.
Hakan Erdost 09 OCAK 2012 / 14:03 0 0
Ben siteden eğtim aldım. Internet üzerinden eğitimerde bize de çok iş düşüyor. Ama memnunum. Faruk bey bence bu işte idealist bir insan. Bizim için her şeyi düşünoyor ve hazırlıyor.
Ersoy TAŞDEMİR 27 EKİM 2011 / 08:12 0 0
Sevgili arkadaşlar ben faruk Bey den eğitim alan birisi olarak gayet memnunum.Önce eğitimine katılmanızı sonra da dersi ciddi ve net bir şekilde dinlemenizi tavsiye ederim. Hocanın verdiği ince noktaları yakalamak çok önemlidir.Uygulamayı sadece okulda yapan (Evinde uygulamayanlar)başarı beklemesin.Çogu sınıf arkadaşım MCITP oldu. Bence bu başarıda hocamın büyük katkısı var..
Can Bolat 12 TEMMUZ 2011 / 23:51 0 0
Gidenlerden bende olumlu cevap alamadim.Izmir akademi yada bilgeadami dusunuyorum.Cikan sinavlari ezberletiyormus ve cogu zaman sorulan sorulara cevap veremedigi icin soru sorulmasina kiziyormus.Ben ne anladim o isten o zaman arkadaslar?
Erkan karar 12 TEMMUZ 2011 / 23:09 0 0
Faruk hocanın sektör çalışanları tarafından tercih edilmediğini, bilgisinin yetersiz olduğunu ve kitaplardan yaptığı çeviriyi kendisine kaynak olarak kullandığını duymuştum. Network bilgisinin ise sadece pratikte olduğu söyleniyor. Eğitime katılan kişilerin de memnun olmadıklarını, eğitim sonunda öğrendikleri bilginin çok yetersiz olduklarını söylüyorlar. Hatta yeni konular hakkındaki bilgilerinin çok zayıf olduğunu duydum. Olgun ve samet bey arkadaşların yorumları da söylediklerimi kanıtlar nitelikte.
Samet Toy 08 TEMMUZ 2011 / 00:57 0 0
Giden arkadaslarim pek verim alamadiklarini soyluyorlar.Olgun Bey dediginize katiliyorum.Her giden arkadasim uygulama cok dusuk diye yakiniyor.Kitaplari uzmanlardan ceviri oldugu icin yeni baslayanlar icin iyi kaynak teskil edebilirler.Su zamanki genc ogretmenler atik ve yirtici oluyor.Faruk Bey bildigim kadar artik yorgun.
Olgun Gercek 04 TEMMUZ 2011 / 20:18 0 0
Faruk Bey ingilizce kitaplari cevirmekte lafimiz yok ama uygulama alaninda cok dusuk.Uygulama yonu cok dusuk oldugundan istediginizi alacaginizi dusunmuyorum.Kitaplarini alip okuyabilirsiniz bence.Kit yerde gene orta sayilir kitaplari.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics