İnsan Kaynakları 04 MART 2013 / 08:21

Yeni eğitim modeli Üniversite Plus

Son yıllarda eğitim sektöründe sayısal hayatında etkisi ile yeni eğitim modelleri kendini gösteriyor. Üniversite Plus bu son yeniliklerden biri olarak karşımıza çıkıyor.
Üniversite Plus’ta Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinin başarılı akademisyenleri çevrimiçi ortamda açtıkları derslerde, içeriğe göre kendi belirledikleri sürelerde öğrencilere çevrimiçi ders hizmeti sunuyor.
Bu programın en önemli farklılığı ise; akademisyenlerin bu dersler için hiçbir ücret talep etmemeleri ve öğrencilerin eğitimlere ücretsiz olarak dahil olabilmeleri.
Eğitimler şimdilik Mart ayında dört dersle başlayacak. Mayıs ayında Sosyoloji, Psikoloji, Tarih, İngilizce, Fransızca Bilgisayar Programlama dersleri gibi yaklaşık on ders daha programa eklenecek.
Universite Plus’un Kurucusu Volkan Karabacak 5 Mart’ta başlayacak yeni eğitim modeli ile ilgili şunları söyledi: “Üniversitede okuduğum yıllarda eğitim sektörünü özellikle de yurtdışındaki gelişmeleri yakından takip ediyordum. Boğaziçi Üniversitesi’nin öğrenci değişim programları sayesinde eğitimime bir süre ABD’de devam ettim. Oradaki gelişmeleri inceledikten sonra bu modelin Türkiye’de hayata geçirilmesi gerektiğini düşündüm ve Türkiye’ye döner dönmez çalışmalara başladım. Görüştüğüm bazı okul yönetimleri bunun imkansız olduğunu ve yapılabilseydi kendilerinin yapacağını dile getirerek çalışmamı onaylamadı. Ben ise sadece onları dinledim ve kendimce inandığım projemin peşinden koştum. Şimdilik 4 dersle başlıyoruz ama daha 10 günde kayıt yaptıran öğrenci sayısındaki gelişmeler ekibimizi oldukça mutlu etti. Projeyi her geçen gün geliştirmek için görüşmeler yapıyoruz, bu sayede daha çok eğitimi daha çok öğrenciye ulaştırabileceğiz.” Eğitimle ilgili daha ayrıntılı bilgiler www.universiteplus.com adresinden alınabilir.
ETİKETLER : Sayı:911

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics