İnsan Kaynakları 21 MAYIS 2017 / 15:24

Yeni nesil gazetecilik eğitimi başladı

Yeni Nesil Gazetecilik Eğitimi ve İstihdam Programı Açılış Töreni, 10 Mayıs’ta Ankara Üniversitesi Rektörlüğü’nde gerçekleştirildi. Basın İlan Kurumu, İŞKUR, KOSGEB ve Ankara Kalkınma Ajansı arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında yürütülen “Yeni Nesil Gazetecilik Eğitimi ve İstihdam Programı” ile medyada bilgi teknolojilerinde yaşanan değişime uygun donanımda yeni nesil gazeteci yetiştirilmesi hedefleniyor. 
Törene Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık, Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup Karaca, KOSGEB Başkan Yardımcısı Süleyman İslamoğlu, İŞKUR Aktif İşgücü Hizmetleri Dairesi Başkanı Mehmet Aslan, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdülrezak Altun, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin ve davetliler katıldı. Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup Karaca, birçok sektörde olduğu gibi medya sektöründe de istihdamın önemli bir sorun olduğuna işaret ederek, gazetelerin ihtiyaç duyduğu elemanlara nitelik kazandırmak ve onlara istihdam sağlayabilmek için bu programı başlattıklarını vurguladı.
Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık da konuşmasında, “Protokol kapsamında verilecek eğitimler ile medyada bilgi teknolojilerinde yaşanan değişime uygun donanımda yeni nesil gazeteci yetiştirmek, basınımızın gelişmiş insan gücü kaynağına ve gelişime katkı sunmak amaçlanıyor” dedi.
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN