İnsan Kaynakları 05 OCAK 2015 / 09:10

Yeni nesil kendi kuralları ile iş hayatında

İletişim yazılımı ve servisleri sunan Unify’ın yaptırdığı bir araştırmaya göre; Y kuşağı, çalışma şeklinin mobilde gelişmesi adına önemli bir değişimin hayata geçmesini sağlayacak. Çünkü araştırmaya göre, Y kuşağının yüzde 96’sı günlük olarak akıllı telefonlarını kullanıyor, yüzde 50’si internete akıllı telefonlar üzerinden bağlanıyor, hatta yüzde 18’i sadece mobil cihazlar üzerinden internete giriyor.

Y kuşağının yüzde 60’ı işyerinde kendi cihazlarını veya kişisel uygulamalarını kullandıklarını belirtirken, yüzde 70’i kullandığı uygulamaların kurumsal BT politikaları tarafından desteklenmediği eleştirisini yapıyor. Yüzde 74’lük kesime göre ise masaüstü telefonları iş yerinde kullanım ömrünü tamamladı. Yüzde 31’lik bölüm her yerden dokümanlarına ulaşabilecekleri Dropbox gibi uygulamaları kullandığını, yüzde 22’si ise mobil erişim için Google Drive kullandığı bilgisini veriyor.

Y kuşağının yüzde 89’u standart mesai saati yerine, daha esnek çalışma saatleri sunan şirketleri tercih edeceğini belirtirken, yüzde 89’u da mobil çalışma planlaması yapacağı iş yerlerinde daha mutlu olacağını dile getiriyor. Unify Türkiye Ülke Müdürü Erda Tütüncüoğlu da, “Mobilite ile sadece şirketler değil, kullanıcılar da dönüşüm yaşıyor, iş süreçleri ve iş yapış şekilleri değişiyor. Önümüzdeki yıllarda mobilitenin daha fazla ağırlık kazanacağını ve bu eğilimin artarak devam edeceğini öngörüyoruz” yorumunu yaptı.
ETİKETLER : 1003

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics