İnsan Kaynakları 19 ŞUBAT 2017 / 11:25

Yenilikçi fikirler, (yine) platformda buluşuyor

Teknoloji ve yenilikçilik odaklı fikir sahipleri, ODTÜ TEKNOKENT bünyesinde T-BİGG programıyla, TÜBİTAK Bireysel Genç Girişim (BİGG) Programı kapsamında sunulan 150 bin TL’lik desteğine kazanma fırsatını elde edebilecek. ODTÜ TEKNOKENT de T-BİGG programıyla, girişimcilere verdiği 1. Aşama desteklerle girişimcilerin iş fikirlerini uygulanabilir iş planlarına dönüşmesine, ardından bu iş planlarının ticarileşmesine destek oluyor. Program kapsamında ticarileşme, katma değer yaratma ve nitelikli istidam yaratma potansiyeli olan iş fikirleri belirlenerek 1. Aşama mekanizmalarından yararlanacak girişimci adayları seçiliyor.
1. Aşama’da yer almaya hak kazanan girişimci adayları ön kuluçka programına kabul edilirken, bu süreçte başarılı bir girişimin kurulması sırasında ihtiyaç duyulabilecek girişimcilik, muhasebe, finans, iş geliştirme, müşteri ve pazar analizleri gibi çeşitli alanlarda eğitimler uzman eğitmenler tarafından sağlanıyor. Süreç kapsamında ODTÜ TEKNOKENT mentorluk havuzunda yer alan başarılı iş adamları, üst düzey yöneticiler, girişimciler ve benzeri pazar ve sanayi deneyimine sahip kişiler tarafından teknik, ticari ve idari boyutlarda mentorluk ve danışmanlık hizmetleri de veriliyor. Girişimci adaylarının iş fikirlerinin doğrulanması amacıyla bir eğitim kampı düzenlenirken, değerlendirmede başarılı bulunan ve Aşama 2’ye uygun görülen girişimci adayları ve iş fikirleri belirlenerek TÜBİTAK’a bildiriliyor. TÜBİTAK değerlendirmesi ile 2. Aşama’ya geçmeye hak kazanan girişimciler ayrıca, ODTÜ TEKNOKENT’in San Francisco’da yer alan T-Jump hızlandırma merkezinde eğitim alma şansı elde ediyor. Bu doğrultuda başvuru koşullarını sağlayan girişimcilere, küresel bazda etkili hızlandırma programlarına başvuru desteği de sağlanıyor. T-BİGG programı 2017 yılı başvuruları 1 Mart’a kadar tbigg.com sitesi üzerinden kabul ediliyor
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN