İnsan Kaynakları 08 EYLÜL 2014 / 13:57

Yenilikçi lider ihtiyacı hızla artıyor

Çağrı Merkezleri Derneği (ÇMD) tarafından bu yıl ilki düzenlenen “ÇMD Yöneticileri ile Takım Liderleri Buluşması” sektörün gelişimi, nitelikli istihdamın artırılması ve gelecek kuşak yöneticilerin oluşturulmasına yönelik faaliyetler kapsamında üye kuruluşlarda görev yapan genç yöneticileri bir araya getirdi. Etkinlikte sektörde başarılı bir kariyer edinebilmek için yapılması gerekenler ele alınırken, çalışan memnuniyetini arttırmanın ve sektördeki nitelikli istihdamın sürekliliğinin sağlanmasının önemine değinildi.  Etkinlikte bir konuşma yapan ÇMD Yönetim Kurulu Başkanı Metin Tarakçı, sektöre ve ekonomi açısından önemine şu sözlerle değindi:

“Günümüzde 70 bin çalışana sahip olan sektörümüzü daha da büyüterek, 2023’de 360 bin çalışana sahip, yalnızca Türkiye’ye değil, bölge ülkelere de hizmet veren bir sektör olmasını hedefliyoruz. Bu hedefimize doğru ilerlerken çağrı merkezlerinde kariyer hedefleyen, geleceğin yöneticileri olacak, sektörümüzün büyümesine ve gelişimine katkı sağlayacak yenilikçi liderlere olan ihtiyaç artıyor.”

İhtiyaç yapısı sürekli gelişiyor

Metin Tarakçı, kendisinin de 25 yıl önce kariyerine çağrı merkezi çalışanı olarak başladığını hatırlatırken, çağrı merkezlerinin her zamankinden daha fazla nitelikli iş gücüne ihtiyaç duyduğunun altını çizdi. Akademik ve sertifika eğitimleri ile bu alandaki açığı kapatmanın önemine işaret eden Tarakçı, “Sektörümüz artık yalnızca müşteri ile ilişki kurmakla kalmıyor, pazarlama, satış, servis ve Ar-Ge birimlerine kaynak sağlayacak olan verinin toplanması, yönetilmesi ve analiz edilmesine yardımcı oluyor. Kurumlar her geçen gün çağrı merkezlerine farklı iş kaynakları için ihtiyaç duyuyor ve yaptığımız işin tanımı hızla genişliyor. Bu sektörde kendini geliştiren liderler de en çok aranan yöneticiler olacak” dedi.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN