İnsan Kaynakları 05 HAZİRAN 2016 / 09:37

Yerelde ve küreselde İK için çalışmalar hiç bitmiyor

Schneider Electric, 2015 –16 öğretim yılında üniversitelerde gerçekleştirdiği etkinlikler ile insan kaynağında geleceğe odaklandı. “Future is ON” (FIO) projesi ile 12 üniversitede bin 200 öğrenci ile gerçekleştirilen çalışmalar ile şirket, geleceğin ekibini toplamaya başladı. Proje 2016-2017 öğretim yılında da devam edecek. Schneider Electric, 2015-16 öğretim yılının başlangıcında hayata geçirdiği FIO projesi ile belirlediği 12 üniversitede bir öğretim yılı içerisinde yüzlerce öğrenci ile bir araya geldi. Gerçekleştirilen etkinlikler, eğitim programları ve yüz yüze görüşmeler ile öğrencilere kendisini anlatan Schneider Electric, öğrenciler arasından, şirketin yetenek havuzunu geliştirmek üzere çalışmalar da yürüttü. Schneider Electric, FIO projesi ile sürekli iletişimi ve önümüzdeki yıllarda sektörün genç profesyonellerinden oluşan bir network’ü yönetmeyi hedefliyor.
ODTÜ, Boğaziçi, Koç, İTÜ, YTÜ, Sabancı, Dokuz Eylül, Bilkent, Bahçeşehir, Galatasaray, Özyeğin, Kocaeli üniversitelerinde gerçekleştirilen çalışmalar ile bin 200 öğrenciye ulaşan Schneider Electric, kariyer günü ve söyleşiler ile öğrencilere bilgiler aktarırken, 60 öğrenciye mentorluk hizmeti verileceğini de açıkladı. 2015-16 öğretim yılı boyunca gerçekleştirilen çalışmalarla 46 öğrenciye şirkette staj imkanı sağlanacak.
Öte yandan Schneider Electric, yoksul Güney Afrikalı gençlerin enerji alanında eğitimi için modern ekipmanlar sağlamak amacıyla dört Güney Afrika yüksek öğrenim kurumu ve Fransa Ulusal Eğitim Bakanlığı ile birlikte çalışacak. Cape Peninsula Teknoloji Üniversitesi, College of Cape Town, Johannesburg Üniversitesi ve Sedibeng College ile gerçekleştirilen anlaşma ile açılacak eğitim merkezleri uygulaması, Güney Amerika, Hindistan ve Asya'da olduğu gibi Güney Afrika'da ve dünyanın her yerinde Schneider Electric eğitim merkezlerinden oluşan bir ağ oluşturmayı amaçlıyor. Schneider Electric eğitim merkezlerinin sayısı Güney Afrika merkezlerinin eklenmesiyle birlikte dünya çapında toplam 30'a yükseldi ve yeni eğitim merkezlerinin de 2016 yılının ikinci yarısında açılması hedefleniyor.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics