İnsan Kaynakları 07 EKİM 2017 / 16:42

Yerelden küresele çıkmanın rotası

İTÜ ARI Teknokent’in İstanbul Kalkınma Ajansı’nın verdiği destekle gerçekleştirilen ve ulusal firmaların küresel markaya dönüşme sürecinde karşılaştıkları zorluklara çözüm sunmayı amaçlayan INNOGATE Uluslararası Girişim Hızlandırma Programı’nın yeni dönemi başlıyor. Programa katılmak ve ABD pazarındaki potansiyelini görmek isteyen firmaların 17 Kasım 2017 tarihine kadar www.innogate.org adresinden programa başvurmaları gerek.
INNOGATE Programı kapsamında seçilen firmalar eğitimin ilk aşaması olan İstanbul ayağında; ABD pazarına giriş stratejileri, pazar araştırması, ürünün rekabetçi avantajlarını konumlandırma, fiyatlandırma ve iş modeli gibi pek çok konuyu kapsayan 2 aylık yoğun ve kapsamlı bir programına dâhil oluyor.
Programın İstanbul’daki eğitim ve ABD pazarına hazırlık dönemini başarıyla tamamlayıp ikinci aşamaya hak kazanan firmalar, İTÜ ARI Teknokent'in San Francisco ve Chicago’daki birim ofislerinde uluslararası yatırımcılar, mentorlar ve diğer girişimcilerle bir araya geliyor. 6 aylık program süresince firmalar, sektörlerine yönelik birçok bağlantıya ulaşırken, müşteri, partner ve distribütör adayları ile ilişkilerini geliştiriyor.
Farklı alanlarda uzman, pazarın doğasını bilen ve pazarın içinden kişiler Growth Partner Modeli ile INNOGATE firmalarıyla beraber çalışarak, firmaların ABD pazarında başarılı ve sürdürülebilir faaliyetler yürütebilmesi için çözümler üretiyor. Girişimcilik ve teknoloji üretim ekosistemine katkı sunan INNOGATE Programı, yerli firmaların üretimlerini Türkiye’de yapmalarını, Ar-Ge ve temel kaynaklarını da burada geliştirmelerini sağlıyor.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics