İnsan Kaynakları 06 AĞUSTOS 2016 / 14:48

Yetenek eğitimlerinde atölyeler başlıyor

Amerika’nın önde gelen üniversitelerinde burslu okuma fırsatı sunan IVY Learning,  eğitimlerini ilk kez IVY Academy yaz atölyeleri kapsamında öğrencilerle buluşturuyor.  Dünya üniversitelerinin öğrenci kabulünde öne çıkan sosyal aktiviteleri temel alan IVY Academy atölyelerinde öğrenciler hem zihinsel hem sosyal gelişimlerine katkı sağlama fırsatı yakalıyor. Bu yetkinlikler Brown, Columbia, Cornell, Dartmouth, Harvard, Princeton, UPenn ve Yale gibi üniversitelerin de öğrenci kabulünde önem verdiği başlıklar arasında. IVY Academy yaz atölyeleri, öğrencilerinin yanı sıra dışarıdan katılımlara da açık olacak. 
IVY Academy; atölyelerinde öğrencilerin eğitimlerini pratiklerle birleştirerek, mantıksal beceriler sağlamanın yanı sıra başvurularını eksiksiz yapmalarına yardımcı olacak. IVY Learning bünyesinde Amerika’da uzun yıllar yaşamış ve eğitim almış uzman kadrosu eşliğinde verilecek eğitimlerin saati her atölye için değişecek ve her sınıf için kontenjanlar da 10 kişi olacak. Atölye başlıkları ise şöyle sıralanıyor:
 
Üç Boyutlu Yazıcı  ve Tasarım Atölyesi: Katılımcılar atölyede SketchUp programını kullanmayı öğrenerek, 3D tasarıma giriş için gerekli bilgiye sahip olacaklar. Atölye 3Dörtgen Akademi katkılarıyla gerçekleşecek. Atölye süresi ise 5- 6, 20-21 ve 27-28 Ağustos arasında günde 3 saatlik eğitimlerle toplam 18 saat. 
 
Hackathon Atölyesi:  Eğitimde katılımcılara Python ile programlama ve web design öğretilecek. Bu eğitimi alan tüm öğrenciler, IVY Learning tarafından 13-14 Ağustos’ta gerçekleşecek Türkiye’de liselilere yönelik ilk hackathon platformu olan Ivyhacks’a katılmaya hak kazanacak. Detaylar www.ivyhacks.com sitesinde yer alıyor ve Kanguru katkılarıyla gerçekleşecek.
 
Amerikan Tarihi ve Kültürü Atölyesi: Amerika’ya gitmeden önce, oranın tarihi ve kültürünü öğrenmek bu atölyede hedef. Atölye kapsamında yurtdışında yaşamış ve önemli üniversitelerde eğitim almış konukların yaşam tecrübeleri ele alınacak. Atölye 8-23 Ağustos tarihleri arasında her Pazartesi ve Salı günleri 3’er saatlik eğitimlerle verilecek ve toplam 18 saati kapsayacak.
 
Akademik Yazım Atölyesi: Atölye boyunca makale yazım teknikleri, referanslama sistemleri, makale düzenleme stratejileri gibi akademik yazımın gereklilikleri öğretilecek. Ders Kanadalı bir eğitmen tarafından verilecek ve ders dili İngilizce olacak. 6-7, 13-14 ve 27-28 Ağustos tarihleri arasında her Cumartesi ve Pazar  3’er saatlik eğitimleri içeren atölye, toplam 18 saat sürecek. 
 
Fransızca Atölyesi: Bu atölyede dersler ana dili Fransızca olan eğitmenler tarafından verilecek, sınıflar temel eğitim seviyesi ve French AP olarak ikiye ayrılacak. 6-7, 13-14 ve 27-28 Ağustos arasında her Cumartesi ve Pazar günleri 3’er saatlik eğitimlerle toplam 18 saat sürecek.
 
Münazara Atölyesi: Amerika’daki üniversite kabullerindeki en önemli aktivitelerden birisi sayılan münazarayı içeren derslere, münazara milli takımından oyuncular davet edilecek. 3-4, 10-11 ve 17-18 Ağustos arasında her Çarşamba ve Perşembe 3’er saatlik eğitimlerle toplam 18 saat ders gerçekleşecek.
 
ETİKETLER : IVY Academy; 1083

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics