İnsan Kaynakları 09 TEMMUZ 2017 / 16:16

Yetkin istihdam, küresel bir değer yaratıyor

Crossover, yüzde 100 uzaktan çalışma modeli ile bu yıl içinde 110 ülkede işe yerleştirme yaptı. Crossover Türkiye Genel Müdürü Sinan Ata, işe yerleştirilmelerin ağırlıklı olarak Türkiye, Mısır, Pakistan, Ukrayna gibi ülkelerden yapıldığını belirtirken, işe alınan kişilerin haftada minimum 40 saat verimli çalışma modeliyle şirketlerin kârlarını artırdıklarına işaret etti. 
Crossover, küresel bazda kabiliyeti arayıp bulup şirketlere en uygun adayların işe yerleştirilmesini üstleniyor ve pozisyona en uygun adaylar da bulundukları ülkede yaşamlarını sürdürürken, başka ülkelerde çalışma imkanı buluyor. Crossover.com üzerinden üyeliği olan şirketler de böylece uzaktan çalışmaya uygun pozisyonlar için çalışanı istihdam ediyor. Sinan Ata, süreci şöyle özetliyor:
“Gelen teklifleri bağımsız şekilde değerlendirip, tüm şirketlerle görüşerek kararı onlara bırakıyoruz. Çalışanların bu sistemdeki avantajları; modern çalışma teknikleri, çok-kültürlü ve çok uluslu bir takımla çalışma deneyimi ve büyük veri ile çalışmanın getirileri. Şimdiye kadar 10’nun üzerinde şirket için Türkiye’den alım yapıldı. 110 ülkeden profesyonel, Amerikan şirketlerinde bulundukları yerlerden çalışma imkanı buluyor. Çoğunlukla yazılım geliştirme alanında işe alımlar yapılırken, özellikle Java ve Ruby teknolojilerinde uzmanlaşmış yazılım geliştiriciler hızla işe alınıyor. Türkiye olarak Crossover’da yerel yönetim başlatılan ilk ülkeyiz ve dünyada böyle bir ayrıcalığımız var. Ürettiğimiz sonuçlar takdir gördü ve Ukrayna, Mısır, Pakistan operasyonları da Türkiye’ye bağlandı. Bu yeni pazarları Brezilya, Arjantin ve Meksika takip edecek. Sınırlarımızın ötesinde sorumluluk alarak, şimdiye kadar Ukrayna’da 4, Pakistan’da 2, Mısır’da 1 ve Türkiye’de 2 işe alım turnuvası gerçekleştirdik. Bu seriyi önümüzdeki aylarda Latin Amerika ülkeleri takip edecek. Crossover’ın ilk kez yapacağı global online iş alım turnuvasını da biz organize ediyoruz.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN