İnsan Kaynakları 04 KASIM 2017 / 10:20

YFYİ kazananları belli oldu

ODTÜ ve ODTÜ TEKNOKENT tarafından bu yıl 13’üncüsü gerçekleştirilen Yeni Fikirler Yeni İşler (YFYİ) hızlandırma programı kapsamında, Türkiye ve ABD’de gerçekleşen hızlandırma programına katılan 22 girişimci, 14 Ekim’de DemoDay’de sunumlarını yaparak, girişimlerini anlattılar. Girişimciler, 3 dakikada anlattıkları projeleri ile katılımcıları etkilemeye çalıştılar. YFYİ DemoDay kapsamında, girişimcilerin yaptıkları sunumların ardından yapılan değerlendirme ile kazanan girişimciler, düzenlenen ödül töreni ile açıklandı. 
Değerlendirmeler sonucunda YFYİ’nin 13 yıldır Ana Sponsorluğu’nu gerçekleştiren Elginkan Vakfı tarafından verilen “Elginkan Vakfı Büyük Ödülü”nü, delindiği zaman kendini kapatarak yakıtın dışarı akmasını engelleyen bir kaplama projesi ile Buyan ekibi kazandı. 6 bin 874 kişinin katıldığı Halk Oylaması Ödülü’nü ise restoranları daha verimli, uzun süre kazanç elde edebilen ve mutlu müşterilere sahip restoranlara dönüştürmeyi hedefleyen projesi ile Restearn ekibi kazandı. Farklı kategorilerde ödül kazanan ekipler ise şöyle sıralandı:  
3D3 TEKNOLOJİ ekibi ve Mikro Biyosistemler ekibi IE Business School Özel Ödülü 
Icaked ekibi Btech Prototipleme Özel Ödülü
Icaked, Comind ve Peerket ekipleri Onedio Reklam Desteği Özel Ödülü
Seyisco ekibi KoçSistem Özel Ödülü 
Seyisco ekibi Elginkan Vakfı Uluslararası Program Katılım Ödülü
Pyronome ekibi Savunma Sanayii Müsteşarlığı Ödülü
Kuantek ekibi TEB Ödülü 
Mikro Biyosistemler ekibi ASO Ödülü
3D3 TEKNOLOJİ ekibi OSTİM Ödülü
Ödüllerin yanı sıra ayrıca ODTÜ TEKNOKENT’in Hızlandırma ve Yatırım Şirketi Growth Circuit tarafından yatırım almaya hak kazanan Icaked, Peerket, Restearn, Seyisco, Trendoline, Comind ve Webgazer ekipleri de törende açıklandı.  

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics