İnsan Kaynakları 29 EYLÜL 2014 / 09:53

Yükselme imkanları çok

ISS, verdiği eğitimlerle mavi yaka personelini beyaz yakalı yapıyor. Bu yıl şirkette mavi yaka personeli olarak işe başlayan kişilerin yüzde 63’ü işlerine beyaz yaka personeli olarak devam ediyor. 500 binden fazla çalışanıyla 50’den fazla ülkeye hizmet veren ISS, Türkiye’de 10 yılı aşkın zamandır faaliyet gösteriyor ve çalışan tüm personeline kendini geliştirme şansı tanıyan ISS Türkiye burada öne çıkıyor. Buna göre, potansiyeli olan ve isteyen her elemanına kendini geliştirmesi için destek veren ISS Türkiye, personeline hem mali hem idari konuları içeren eğitimler sunuyor. Eğitimlerini bitiren çalışanlar, sınava girerek 85 ve üzeri not alırsa yönetici kadroya bir adım daha yaklaşmış oluyor.

ISS Entegre Tesis Yönetimi Genel Müdürü Hüseyin Çoban’ın verdiği bilgiye göre; bu yıl ISS Türkiye’de mavi yaka personeli olarak başlayan kişilerin yüzde 63’ü işlerine beyaz yaka personeli olarak devam ediyor. Çoban; “ISS Türkiye olarak personel eğitimi için önemli bir bütçe ayırıyoruz. Personelimizi çalıştığı departmana yönelik her türlü bilgiyle donatıyoruz. Böylece hem nitelikli elemanlar yetiştiriyor hem çalışanların aidiyet duygusunu pekiştiriyoruz” dedi. Yönetici olmayı hedefleyen, istekli kişilerin verilecek eğitimlerle hedeflerine ulaşacağını belirten Çoban, örnekleri de şöyle anlattı:

“Operasyon Direktörlerimizin yarısı sahadan gelmiş kişiler. Bundan 16 yıl önce AVM’de temizlik işlerinde çalışan arkadaşlarımız şu anda Operasyon Direktörlüğü yapıyor ve yıl içerisinde yüksek bütçeler yönetiyor. Beyaz yakalı personel olmanın yolu sonuna kadar açık. Geçen yıl 75 temizlik personelimiz yönetici oldu. ISS Türkiye bünyesinde bulunan hemen her şirkette engelli istihdamı var. Biz 5 grup şirket olmak üzere Türkiye’de en çok istihdam sağlayan ilk 10 şirket arasındayız. Engelli kadromuz 300 kişi.”
ETİKETLER : 990

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics