İnsan Kaynakları 24 EKİM 2010 / 18:00

Yurtdışında MBA için destek programı

TurkLeader Derneği, gerçekleştirdiği MBA Destek programıyla başarılı gençlere Harvard ve Stanford gibi üniversitelerde MBA yapma olanağı sunmayı hedefliyor. Yurtdışındaki üniversitelerin MBA programlarına doğru şekilde başvuru yapmanın önemini vurgulayan organizasyon, program kapsamında öğrencilere TurkLeader mentorları aracılığıyla başvuru sürecinde doğru adımları atmaları için destek sağlıyor. TurkLeader girişiminin arkasında daha genç nesillere yardımcı olmak isteyen başarılı Türk profesyonelleri ve yüksek lisans öğrencileri bulunuyor.
TurkLeader MBA Destek programına seçilen gençlerin en iyi okullara girebilmeleri için kendileriyle birebir çalışılıyor. CV’lerinden okullara başvuru stratejilerine, okullarla yapacakları mülakatlardan, GMAT sınav hazırlıklarına kadar her türlü gereksinimleriyle yakından ilgileniliyor. Kâr amacı gütmeyen bu proje karşılığında MBA programına kabul edilen öğrencilerin kendileri gibi gönüllü mentorlar olarak aralarına katılmaları ve Türk gençlerine destek olmaları bekleniyor.
Yapılan açıklamaya göre TurkLeader’ın 200’e yakın üyesi bulunuyor. Bu üyeler halen devam eden MBA destek programında bulunan mentorlardan ve TurkLeader desteğiyle önde gelen MBA programlarına kabul edilmiş gençlerden oluşuyor.
Kariyer Destek programına kabul edilen gençlerle birlikte TurkLeader’ın üye sayısı da giderek artış gösteriyor.
ETİKETLER : Sayı:793

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics