İnternet 23 ŞUBAT 2016 / 14:06

“Girişimcinin dilinden anlayan hukukçularla çalışın”

E-Hukuk Derneği’nin düzenlediği E-Hukuk Sohbetleri’nin üçüncü ayağında konuşan Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın, Türkiye’deki hukuk sisteminin girişim ekosistemine “Destek mi yoksa engel mi?” olduğu konusunu değerlendirdi.
18 Şubat Perşembe günü İstanbul’da girişim destekleme platformu StartersHub’ta 3’üncüsü gerçekleştirilen etkinliğin bu seferki konuğu Yemeksepeti.com CEO’su Nevzat Aydın oldu. Girişimci ve yatırımcı olarak kariyeri boyunca pek çok tecrübe edinen Nevzat Aydın, hukukçulara, girişimciler için hızın ne kadar hayati bir öneme sahip olduğunu anlamaları, çalıştıkları girişimcinin sektörü ile hukuki süreçleri yorumlayıp, "girişimcinin dilinden anlaması" tavsiyesinde bulunurken girişimcilere ise "İşini iyi yapan ve sizi anlayan hukukçularla çalışın" tavsiyesinde bulundu.
Ülkemizdeki hukuk sisteminin özellikle teknoloji konusunda gerçekleşen yeniliklere geç ayak uydurduğunu belirten Aydın, 15 yıllık iş yaşamında kendisinin de zaman zaman yaşadığı hukuki problemleri paylaştı. Yemeksepeti.com'un satışından sonra 27 milyon doları şirket çalışanı 147 kişiye dağıtan Aydın, konuyla ilgili olarak "Satıştan gelen para benim hesabıma yattığında değil, bu paranın insanların hesaplarına yattığı gün daha çok sevindim. Çocuğumun doğumundan sonra hayatımda en mutlu olduğum gündü. Biz şirketi hep birlikte bugünlere getirdik, bu işi beraber başardık" dedi. Aydın, şirketlerde işten ayrılan çalışanların yaklaşık yüzde 30 oranında işe iade davası açtığını ancak Yemeksepeti.com olarak şimdiye kadar bu hususta tek bir davayla bile karşı karşıya kalmadıklarını belirterek, çalışanları ile ilişkisine verdiği önemin altını çizdi.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics