İnternet 05 EYLÜL 2014 / 14:07

Altın Örümcekler sahiplerini buldu

Her yıl geleneksel olarak DorukNet tarafından gerçekleştirilen ve bu yıl 12’incisi düzenlenen Altın Örümcek Web Ödülleri töreni, 4 Eylül Perşembe akşamı TİM Maslak Show Center ’da gerçekleştirildi. ‘İnternetin Oscarları’ olarak da bilinen ödül töreninde, 2013 yılının En İyi Web Sitesi Özel Ödülü www.turkcell.com.tr ile Turkcell’in oldu.

38 farklı kategorinin olduğu ödül töreninde, En İyi Erişilebilir Web Sitesi Özel Ödülü’nü www.turkcell.com.tr ile Turkcell kazandı. Ödül töreninde ayrıca 19 başarılı web tasarım ajansı ve interaktif ajans “Ajans Başarı Ödülü” aldı.

2013 yılının en iyi web siteleri ve internet teknolojileri alanındaki projeleri ödüllendirildiği törende, Türk Hava Yolları www.turkishairlines.com web sitesi ile Turizm / Seyahat kategorisinde ödül alırken, Doğuş Yayın Grubu www.cnbce.com ile Haber kategorisinde, Garanti Bankası www.garanti.com.tr ile İnternet Bankacılığı kategorisinde ödüle layık görüldü. Türk Telekom www.turktelekombulutt.com.tr ile Bilgi Teknolojileri Donanım / Yazılım kategorisinde ödül kazandı. Ünlü Siteleri kategorisinde Altın Örümcek Ödülü’nü www.atiye.com ile Atiye aldı.

38 kategoride 318’in üzerinde finalist

12. Altın Örümcek Web Ödülleri’nde, eleme aşamalarını başarıyla geçen 318’i aşkın finalist belirlendi. 43 kişiden oluşan bilişim, medya ve iş dünyasının önde gelen isimlerinin yer aldığı jüri üyeleri ön eleme, grup elemeleri ve final değerlendirmeleri olmak üzere üç aşamalı eleme sürecini gerçekleştirdiler. Başvurular toplam beş değerlendirme kriteri baz alınarak değerlendirildi. Bu kriterler; tasarım, içerik, özellik/işlevsellik, kullanılabilirlik, standart uygunluğu ve çapraz tarayıcı uygunluğu olarak belirlendi.

15 bin oy halk oylamasından geldi

DorukNet Genel Müdürü Gökhan Erkman törende yaptığı konuşmada Türkiye’de web ve internet teknolojilerini kullanarak gerçekleştirilen başarılı projelerin tanıtılması, bu alanda yapılacak yatırımların özendirilmesi konusunda önemli platform olan Altın Örümcek Web Ödülleri’ne dikkat çekerken, DorukNet Pazarlama Müdürü Aslı Cem de şunları söyledi:

“Yarışmaya olan katılım internet sektörünün Türkiye’de ulaştığı boyutun bir aynası. Altın Örümcek kapsamında jüri üyelerinin değerlendirmeleri yanı sıra Halk Oylaması uygulaması ile yarışmaya çok geniş kitlelerin de katkıda bulunması sağlanıyor. Bu sene halk oylamasında 318 web sitesi için toplam 15 bin oy kullanıldı.”

 

 
ETİKETLER : Altın Örümcek Doruknet

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics