İnternet 11 OCAK 2013 / 17:50

Animasyona geri sayım

İnternet üzerinden paylaşılan bir video , sosyal medyada ses getirdi. Bugüne kadar internette izlenme rekoları kıran tüm fenomenlerin çizgi karakterlere dönüştülmüş halini konu alan video, önümüzdeki günlerde yayına girmesi beklenen bir yetişkin animasyon dizisinin ilk trailer’ı.

 

Türkiye’de ve dünyada büyük ilgi gören South Park, Simpsons, Family Guy gibi yetişkin animasyonlarından sonra, yerli yapım olan Sakinler isimli projede farklı karakterler var. Dizi; ezik bir karakter olan Rıfkı Sakin’in bir anda twitter fenomenine dönüşmesini, komik mahalle, aile ve arkadaş ilişkilerini konu alacak. Sakinler‘in ilk trailerı Rıfkı Sakin’in twitter’a girmeden bir gün önce gördüğü ve ilahi bir ikaz olarak yorumlayıp sosyal medyaya giriş yapmaya karar verdiği rüyasını konu alıyor. Projenin ne zaman başlayacağı ve hangi mecrada yayınlanacağı ise henüz bilinmiyor.

 

Sakinler Trailer 1 linki :

http://www.youtube.com/watch?v=s9DreI1qCwQ&feature=youtu.be
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN