İnternet 20 AĞUSTOS 2014 / 14:29

BuldumBuldum.com Wired dergisinde

Wired dergisinin İngiltere baskısının, her yıl düzenli olarak yayınladığı ve Avrupa’nın gözde girişimlerinin bulundukları şehirlere göre sıralanan ‘Europe’s 100 Hottest Startups’ listesinde BuldumBuldum.com’da var.

Toplam 10.000’den fazla eğlenceli ürünü bulunan marka www.buldumbuldum.com adresi dışında; İstanbul’da Cevahir, Capitol, Capacity, Tepe Nautilus, Torium ve Mall of İstanbul Alışveriş Merkezlerinde, Eskişehir’de Espark Alışveriş Merkezi’ndeki şubeleriyle de hizmet veriyor.

2008 yılında genç girişimci Güçlü Gökozan tarafından kurulan BuldumBuldum.com, yeni oluşturduğu bir kategoriyle ‘eğlenceli, Türkiye’de bulunamayan ve orijinal tasarımlarıyla dikkat çeken’ ürünlerden yola çıkarak hediye alanında büyük bir fark yarattı. Hızla büyüyerek önce Kiosk mağazalar açan marka, son olarak 2013 yılında Hasan Aslanoba’dan şu ana kadarki en büyük yatırımını aldı ve şirketin yüzde 20’lik hissesini 5 milyon liraya Aslanoba’ya sattı. Bu yatırım sonrası en büyük rakibi olan Hediyedenizi.com ‘u da satın alarak hızlı büyümesine devam etti.

Dünyanın en prestijli teknoloji dergilerinden olan ve ‘Europe’s 100 Hottest Startups’ listesini Londra’dan Berlin’e, Helsinki’den Tel Aviv’e kadar geniş bir coğrafyaya yayarak açıklandığı listede, İstanbul merkezli 10 şirket arasında yer alan BuldumBuldum.com’un kurucusu Güçlü Gökozan bu keyifli başarı için ‘Wired’ın Avrupa’dan birçok başarılı şirketle dolu En İyi 100 listesine Türkiye’den girmiş bir şirket olarak çok mutluyuz. Büyüyen genç ve dinamik ekibimizle, başarılarımızı hızla arttırmak için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz.’ dedi ve çok ses getirecek yeni gelişmelerini yakında açıklayacaklarını sözlerine ekledi.

Listede BuldumBuldum.com’un yanısıra Onedio, Vivense, Hemen Kiralık, iyzico, Ininal, Armut, Modanisa, BiTaksi ve HotelRunner/Cloud Arena markaları da yer alıyor.

 
ETİKETLER : BuldumBuldum.com

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics