İnternet 07 ŞUBAT 2014 / 10:57

Çevrimiçi şans oyunları pazarı büyüyor

Hitay Yatırım Holding, Bilyoner.com’daki hissesini yüzde 30’ye arttırdı Bilgi teknolojileri, finansal hizmetler, ödeme sistemleri, çevrimiçi araştırma, savunma ve güvenlik, çevrimiçi spor ve şans oyunları gibi birçok alanda faaliyet gösteren Hitay Yatırım Holding, 2013 yılında Bilyoner.com’daki hissesini yüzde 20’den, yüzde 50’ye  çıkarttı. Hitay Yatırım Holding 2013’te Yüzde 30 Büyüdü

Bilgi teknolojilerinden, finansal çözümlere, ödeme sistemlerinden, çevrimiçi araştırmaya, savunma ve güvenlik çözümlerinden, online spor ve şans oyunlarına kadar birçok alanda hizmet veren şirketleri bulunan Hitay Yatırım Holding, 2013 yılında 535 Milyon TL ciro elde etti ve yüzde 30 büyüdü.

Hitay Yatırım Holding Başkanı Emin Hitay yaptığı açıklamada “2013, bizim için son derece başarılı geçen bir yıl oldu. Yılı, hedeflerimizin de üzerinde bir ciroyla, 535 Milyon TL ile kapadık. Ayrıca 2013'te Bilyoner.com’daki yüzde 20 olan hissemizi, yüzde 50’ye çıkardık. Türkiye’nin ilk ve lider çevrimiçi spor ve şans oyunları platformu olan Bilyoner.com, başarı grafiği her daim yükselişte olan, önde gelen şirketlerimizden biri” dedi.

Hitay Yatırım Holding’in şu an portföyünde bulunan Teknoser; 1.2 milyonun üzerinde kayıtlı üyesiyle Türkiye’nin en büyük çevrimiçi araştırma şirketi DORinsight ve bünyesinde faaliyet gösteren izinli veritabanı Napolyon.com; faktoring şirketi Arena Faktoring; Türkiye perakende pazarına özel, verimlilik artışına odaklanan stok, kampanya ve ödeme sistemleri çözümleri sunan şirketi 2Nokta; savunma ve güvenlik çözümleri sunan Exim ile Türkiye'nin ilk ve lider yasal çevrimiçi spor ve şans oyunları platformu Bilyoner.com bulunmaktadır.
2014’te Hedef Ciro 1 Milyar 16 Milyon TL
Başkan Emin Hitay, “2013 yılında gelişmekte olan ülkelerde yaşanan makro ekonomik sıkıntılara rağmen, Türkiye sağlam politikalar sayesinde dayanıklılık gösterdi. Holding olarak da 2013 yılını beklentilerimizin üzerinde, şirketlerimizin sektörlerine yönelik fırsatları ve trendleri yakından takip ederek, iyi konumlandırmalarımızın meyvelerini alarak geçirdik. 2014 yılında piyasalarda daha ihtiyatlı bir havanın hakim olacağını ön görüyoruz. Aralık ayı başında 2014’e yönelik hedeflerimizi belirledik ve bu çerçevede 2014 yılını konsolide olarak, şirketlerimizin her birinin hızlı büyümesinden ve Bilyoner.com’daki payımızın artışından hareketle 1.016.000.000 TL ciro ile kapatmayı hedefledik. Piyasadaki son zamanlardaki dalgalanmalar nedeniyle hedefimizi değiştirmeyi düşünmüyoruz" dedi.

 

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics