İnternet 04 MART 2016 / 10:52

Derbi, rekor getirdi

Türk Telekom, Pazartesi akşamı oynanan Fenerbahçe - Beşiktaş derbi maçında sunduğu iki saatlik Wi-Fi hizmeti kapsamında tüm statta toplam 646 bin dakika Wi-Fi internet kullanımı sağlayarak bir rekora imza attı. Maç boyunca seyirciler aynı zamanda 543 bin MB büyüklüğünde video ve fotoğrafı internette paylaştı ve cep telefonlarına indirdi.
Derbi maçta, 646 bin dakikalık toplam kullanım;
-7 bin adet 90 dakikalık maç,
-215 bin adet maç özeti ve
-1.3 milyon adet gol tekrarı izlemeye eşdeğer bir zamana denk geliyor.
Sadece derbiye özel olarak iki saat boyunca ücretsiz Wi-Fi hizmeti sunan Türk Telekom, bu hizmetten operatör bağımsız olarak stada gelen tüm taraftarların yararlanmasını sağladı. Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi, geçtiğimiz Ekim ayında Türk Telekom’un teknolojisiyle donatıldı ve 4.5G’ye hazır hale getirildi, Türkiye’nin ilk yeni nesil akıllı stadı olarak, 400’den fazla noktadan sağlanan Wi-Fi kapsamasıyla, 50 bin kişinin kesintisiz olarak internet deneyimini yaşayabildiği bir yer oldu. 
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN