İnternet 08 ARALIK 2016 / 17:33

Dijital reklam yatırımları,her geçen gün artıyor

Dijital medya, markaların hedef kitlesine ulaşmasında önemli bir rol üstlenirken, gelişen teknoloji sayesinde de markalar; dijital platformlar da daha fazla kendilerine yer buluyor. Araştırmalar, reklam veren, medya ajansları ve yayıncıların yüzde 90'ının reklam stratejisinde dijital video reklamlarının yer aldığını ortaya koyuyor.

Dijital reklam pazarının markalar için önemli bir platform olduğunu söyleyen CRM Medya Ajans Başkanı Ramazan Becer, “Günümüzde markalar, dijital reklamlar sayesinde yüzbinlere ulaşabiliyor” dedi. 

Günümüzde markaların dijital platformlarda daha fazla kendilerine yer bulduğu bir gerçek. Bu kapsamda IAB Avrupa'nın gerçekleştirdiği Dijital Video Reklamcılığı Araştırması da, bu bakış açısını doğrular nitelikte. Araştırmaya göre; video reklamlarında tıklama yerine marka değerleri öne çıkmaya başladı. 31 farklı pazardan 650 reklam veren ajans ve yayıncının katılımıyla yapılan araştırmada, dijital video ve pazarlama yöntemlerinin sektör tarafından ne ölçüde benimsendiği ve satın alan ve satan tarafların bakış açıları incelendi. Ve araştırma, reklam veren, medya ajansları ve yayıncıların yüzde 90'ının reklam stratejisinde dijital video reklamlarının yer aldığını ortaya koydu.

Son dönemde tüketicilerin medya tüketim alışkanlıklarının değiştiğini bu nedenle markaların dijital reklam platformlarına yöneldiğini belirten CRM Medya Ajans Başkanı Ramazan Becer, “Artık tüm dünya tablet ve akıllı telefon kullanıyor. Bunu göz ardı etmenin, ekonomik pazarda çağın gerisinde başarılı ticaret yapmaya en büyük engel olacağını düşünüyoruz.. Günümüzde şirketlerin reklam yatırımlarının gücünü görmeye başladığını biliyor, markaların dijital reklam harcamalarını; doğru reklam mecralarında, doğru bütçe, doğru hedef ve doğru aksiyon planıyla yönetilmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu bakış açısıyla CRM Medya olarak, tüm iş süreçlerimizi 360 derecelik bakış açısıyla yönetiyoruz” dedi. 

Dijital alanda mobil reklamcılığın da her geçen gün gücünü katlayarak yoluna devam ettiğini aktaran Becer, “Dijital çağın gelişmesi son sürat devam ediyor. Bu dijital hayatımızda genel olarak bütün reklam mecraları bütçelerinde bir artış olduğunu görüyoruz. 2016’nın ikinci yarısında yaşanan politik veya sosyal dalgalanmalar direkt olarak ekonomiyi etkiledi. Bu nedenle ekonomiye değer katan yatırımcı ve üreticilerin, tüketicilere kendini doğru anlatması ve güven vermesi için reklam mecraları çok önemli ve etkili bir araç. Bunu dikkatli kullanmak uzun vadede kazanç getirir” açıklamasında bulundu.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics