İnternet 27 ARALIK 2012 / 15:02

evimdekiders.com ile uzaktan eğitim

Eski tip eğitim araçları ve kaynakları ile öğrencinin derse olan ilgisi zayıflarken, uzaktan eğitimin gelişen teknoloji ile internet ortamında sağlayan evimdekiders.com interaktif bir eğitim vererek öğrenciyi derse dâhil edebiliyor.

Okul ve dersane arasında gidip gelen öğrenciler için internet ortamında ders görüyor olması belli bir konfor ve rahatlık sağlıyor. Dershanelerin ve okulun kalabalık ortamından sonra evde canlı yayında eğitim alıyor olmak, öğrenciyi konu hakkında kendine güvenir hale getiriyor.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından onaylanan ve okullardaki müfredat ile eşleşen ders çizelgesi sayesinde, evimdekiders.com ile öğrenci algılayamadığı veya zorlandığı konu hakkında uzman öğretmenlerden yardım alabiliyor.  “Birebir talep formu” doldurarak, kendi branşında uzman öğretmenler tarafından konuyu sil baştan tekrarlayabiliyor. Soru ve cevapları öğretmen eşliğinde çözerek bilgisini pekiştirirken, seviyesini belirleyebiliyor ve varsa eksiklerini fark edebiliyor. Bunun yanı sıra öğrenciye sunduğu kulüp ortamları ile sosyal gelişmesine yardımcı oluyor ve farklı alanlarda bilgi sahibi olmasını amaçlıyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics