İnternet 21 ŞUBAT 2014 / 15:19

Garanti'den IMEI ödeme hizmeti

Garanti Bankası  www.turkiye.gov.tr sitesinin işletmecisi Türksat’la yaptığı işbirliğiyle, Garanti İnternet Şubesi’nde bulunan IMEI ödeme hizmetini e-Devlet IMEI kayıt işlemleriyle bütünleştirerek, ödemelerin e-Devlet sitesi üzerinden  kolaylıkla yapılmasını sağlıyor. Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen bütünleşme sayesinde, kullanıcılar; yurtdışından getirdikleri cihazların IMEI kayıt işlemlerini, vergi dairesine ya da banka şubesine gitmeden sadece interneti kullanarak yapabiliyor. www.turkiye.gov.tr adresinde “Garanti ile ödeme”yi seçen kullanıcılar, ödemeyi kayıtla eş zamanlı yaparak, IMEI işlemlerini kesintiye uğramadan tamamlayabiliyor.

Garanti Bankası bütünleşmesiyle ilk olarak IMEI ödemesinin devreye alındığı proje kapsamında, önümüzdeki dönemde farklı ödemeler de gerçekleştirilebilecek. Garanti İnternet Şubesi’nin sunduğu kamu ödemeleri hizmetini e-Devlet Kapısı borç sorgulama ekranına taşıyan yenilik, işlem kolaylığını artıracak. Kamu hizmetlerinin tek bir portaldan sunulmasını ve kullanıcıların devlet hizmetlerine elektronik ortamdan güvenli ve etkin erişimini sağlayan e-Devlet Kapısı uygulamasına, www.turkiye.gov.tr adresinden erişilebiliyor. Uygulama, vatandaşların pek çok kamu hizmetine tek noktadan ve tek bir kimlik doğrulamasıyla ulaşmasını mümkün kılıyor.

Konu hakkında bilgi veren Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Didem Dinçer Başer, “16 yıldır Türkiye’de dijital bankacılıkta akla ilk gelen banka Garanti’nin, Türksat işbirliğiyle yeni bir ilke imza atmasından mutluluk duyuyoruz. Garanti İnternet Şubesi’ni, Türkiye’nin bilgi toplumuna geçiş sürecinde bir kilometre taşı olan e-Devlet Kapısı’na taşıyarak, müşterilerimizin borç sorgulayıp eşzamanlı ödeme yapmasını sağlayacağız. Kişiselleştirilmiş ve kısaltılmış menü adımlarıyla çok daha kolay ve hızlı işlem olanağı sunan Garanti İnternet Şubesi, e-Devlet standartlarına uygun teknolojik yeniliklerle müşterilerinin hayatını kolaylaştırmaya devam edecek.” dedi.

 

Türksat Genel Müdür Yardımcısı Cemil Sağıroğlu, “e-Devlet Kapısı projesi kapsamında Garanti Bankası ile ilkini gerçekleştirdiğimiz bu entegrasyon sayesinde vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştıracak ödeme altyapısının hayata geçmesinden heyecan duyuyoruz. 17 milyon kullanıcı sayısına sahip www.turkiye.gov.tr üzerinden çeşitli kamu hizmetlerini sunma, sorgulama ve bilgilendirme hizmetlerine ek olarak internet bankacılığı aracılığı ile elektronik ödeme kabiliyetinin de e-Devlet Kapısı’ndan sunulması ile uçtan uca sunulan hizmetlere yeni bir halka daha eklenmiş oldu.” açıklamasında bulundu.

 
ETİKETLER : IMEI kayıt işlemleri

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics