İnternet 16 MAYIS 2013 / 11:11

Google çevrimiçi müzik yayınlayacak

Google Spotify ve Pandora gibi sitelere rakip olacak yeni bir uygulama ile çevrimiçi müzik yayını yapmaya başladı.

Belirli bir aylık ücret karşılığında kullanıcıların çevrimiçi olarak müzik dinleyebilmesine imkan verecek olan yeni uygulamasıyla birlikte Google çevrimiçi müzik piyasasından pay almayı planlıyor. Yıllık geliştirici konferansı bünyesinde yapılan açıklamayla birlikte bu yeni hizmet dahilinde kullanıcıların 22 farklı müzik türü arasından kendilerine özel şarkı seçimleri yaparak hazırladıkları müzik listelerini paylaşma imkanı bulabilecek. Kullanıcılar uygulama dahilinde kendi hazırladıkları ya da rasgele müzik yayını yapan radyo şeklinde yayınlardan da faydalanabilecekler.

Ayda 9.99 dolara tam erişim sağlanabilen Google’ın müzik uygulaması Pandora ile karşılaştırıldığında 3.99 dolar daha fazla olmasının yanında Spotify’ın ücretiyle başa baş durumda. Google’ın uygulamasının içeriğinin Universal Music, Sony Entertainment Group ve Warner Music Group gibi plak şirketlerinin içeriğinin yanında plak şirketlerinden bağımsız çeşitli içerikleri de kapsayacağı belirtildi.

Konuyla ilgili daha fazla bilgiye bu bağlantıyı kullanarak erişebilirsiniz.
ETİKETLER : Google

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN