İnternet 02 TEMMUZ 2014 / 11:48

Google Songza'yı satın aldı

Google 5.5 milyon kullanıcısı olan müzik dinleme uygulaması şirketi Songza'yı satın aldı.2007'den beri çevrimiçi müzik arama ve müzik listesi oluşturma programı olarak çalışan Songza aslında sadece 4 yıllık bir şirket. Songza'nın  konuyla ilgili açıklaması ise, "Kullanıcılarımıza mükemmel müzik deneyimi sağlama hevesimizden daha ilham verici birşey düşünemiyoruz. Songza'nın daha hızlı, akıllı ve eğlenceli olmak dışında bir planı yok." şeklinde oldu. Android ve iOS uygulamalarında kullanıcıların kendi müzik listelerini oluşturduğu program, müzik modu seçiminde yazılım temelli olmaması özelliğiyle kendine has bir yere sahip.

Google yaptığı açıklamada kullanıcılarının hissettikleri duygu durumuna uygun müzik listelerine erişebilmenin önemli olduğunu belirtiyor. Bu çerçevede satınalmadaki amacın Google Play Music başta olmak üzere Google ürünlerinin kullanılırlığını artırmak olduğu düşünülüyor.

Songza, ABD ve Kanada dışında piyasaya sürülmediğinden Kuzey Amerika dışında çok fazla tanınmıyor. New York Times'ın iddialarına göre değeri 39 milyon dolardan fazla. Bu fiyat Google için çok düşük bir miktar olsa da, şirketin müziğe dayalı hedefleri için önemli bir kazanım olabilir.

Şimdilik Songza bağımsız bir uygulama olarak devam edecek. Google duyurusunda, Songza için acil bir değişiklik planlamadıklarını ve mevcut kullanıcılar için şimdilik olağan halinde devam edeceğini söylüyor.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics