İnternet 11 OCAK 2013 / 13:07

Hazır giyimciler Style Turkish’te

Türkiye hazır giyim endüstrisinin çatı kuruluşu İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) tarafından kurulan Style Turkish portal ile KOBİ’lerin yaygın bir iş ağı kurarak ihracat hacminin ve rekabet düzeyinin arttırılması hedefleniyor. Öte yandan, Style Turkish portalı, Internet Marketing Association (IMA) tarafından 2012'nin ‘'En İyi Yabancı İş Ağı Portalı'' ödülüne de layık görüldü.

Style Turkish portali kapsamındaki uygulamalar; Üye Yönetimi, Ürün ve Katalog Yönetimi, Talep ve Teklif Yönetimi, İHKİB Akademi, İletişim Yönetimi, İHKİB TV (Canlı Yayın), Forum ve Finans Merkezi olarak sıralanıyor.

Turkcell Superonline ve Workcube işbirliği

Türkiye’nin ilk ve en büyük sanal kümelenme platformu Style Turkish Portal, hazır giyim ve tekstil sektöründeki ulusal ve uluslararası üretici, alıcı ve satıcıyı merkezi bir yapıda buluşturarak iş ve işbirliği geliştirmeyi hedefleyen Türkiye'deki ilk sektörel çevrimiçi pazar yeri yapılanması. Portal; Turkcell Superonline ve Workcube işbirliği ile hayata geçirildi. Türkçe, İngilizce ve İspanyolca dillerinde yayın yapan Style Turkish portali, hazır giyim sektöründe faaliyet gösteren yerli ve yabancı tüm şirketleri buluşturuyor ve özellikle ihracatla yeni tanışan KOBİ’lerin dünya ile daha hızlı ve kolay iletişim kurarak, iş olanaklarının geliştirilmesini sağlıyor. Style Turkish üzerinde şirketler kendi profillerini oluşturup ürün ve hizmetlerini tüm üye kullanıcıların incelemesine açabiliyor, portal üzerinden diğer üye firmaların sayfalarını ziyaret edebiliyor, alım ve satım talepleri oluşturabiliyor ve teklif verebiliyor. Şirketler, portal aracılığıyla birbirleriyle gerek çevrimiçi mesajlaşma gerekse video konferans aracılığıyla iletişim kurabiliyor.

Portalde; hazır giyim sektörünü ilgilendiren küresel ve Türkiye’deki sektörel gelişmeler, istatikler, dünya moda dünyasına ilişkin trendler, koleksiyonlar, yeni ürünler, fuarlar, etkinlikler gibi önemli bilgi ve haberler güncel olarak paylaşılıyor. Sektörü ilgilendiren çok sayıda videonun yanı sıra İHKİB TV ile canlı yayın olanağı da mevcut.

Portal içindeki bir uygulama da İHKİB Akademi. Sektörün eğitim ihtiyaçlarının giderilmesine yönelik oluşturulan İHKİB Akademi içerisinde tamamı SCORM içeriklerden oluşan çevrimiçi eğitimler verilerek şirketlerin profesyonel gelişimlerine destek olunması amaçlanıyor ve eğitimini tamamlayanlar İHKİB Akademi tarafından sertifikalandırılıyor.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics