İnternet 11 HAZİRAN 2014 / 10:53

Herkesin tatilden beklentisi farklı

Üyelerine tatil için nereyi tercih ettiklerini soran Siberalem.com’un anketine göre, insanlar yalnızken macera dolu bir tatili, sevgililileriyle ise gözlerden uzakta baş başa kalmayı tercih ediyor. “Tatilde yalnızken nereyi tercih edersin?” sorusuna verilen yanıtlar, sevgilisi olmayanların yeni insanlarla tanışacakları ve özgürlüğün keyfini yaşayacakları bir tatilden yana olduğunu gösterdi. Yalnız tatile çıkanların yüzde 34’ü “Sırt çantamı alıp nereye olursa oraya giderim” derken, “Gece eğlencesinin bol olduğu yerler” diyenlerin oranı da yüzde 21’i buldu.

Anket sonuçlarına göre sevgilileri olmayanlar arasında da huzurlu ve sakin bir tatil geçirmek isteyenlerin oranı hiç de az değil. Katılımcıların yüzde 28’i, yalnız çıkacakları tatilde sakin kıyı kasabalarında kafalarını dinlenmek ve kendileriyle baş başa kalmak isterken, kültür turuna çıkmayı tercih edenlerin oranı da yüzde 10. “Yalnız tatile çıkmam” diyen katılımcıların oranı ise yüzde 7.

Romantik tatil tercih sebebi

Sevgilisi olanlar ise romantik bir tatilden vazgeçemiyorlar. “Tatil için sevgilinle nereyi tercih edersin?” sorusuna cevap verenlerin yüzde 45 gibi büyük bir bölümü “Sakin kıyı kasabaları” dedi. Tatilde sevgilileriyle baş başa romantik anlar yaşamak isteyenleri, yüzde 31’le “Sırt çantamı alıp nereye olursa giderim” diyen maceracı sevgililer izliyor. Sevgilisiyle tatili gece eğlence mekanlarında çılgınca eğlenerek geçirmek isteyenlerin oranı yüzde 8’de, kültür turuna çıkmak isteyenlerin oranı ise yüzde yüzd6e ’te kaldı. Siberalem üyelerinin yüzde 12’si ise "Bana her yer güzel, yeter ki sevgilim yanımda olsun" diyen romantikler.

 
ETİKETLER : siberalem.com

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics