İnternet 04 TEMMUZ 2014 / 10:49

İnternette sorunun sebebi modemse…

Masaüstü bilgisayarlar, laptoplar derken GSM operatörleri aracılığı ile cep telefonlarımızdan da artık günün her saati internete her yerden erişebiliyoruz. İnternet kullanıcıları tüm platformlara bağlanmak, oyun oynamak, film seyretmek gibi aktivitelere yönelir, ev ya da iş yerinin herhangi bir yerinde erişimi sağlayabilmek için her ay yüksek paralar öderken, internet sağlayıcı firmalar da internet üzerinden yüksek çözünürlükte videoların izlenebileceği reklamlarını veriyor.

Kullanıcıların birçoğunun hat kesintisi, indirme hızı sorunu ya da kapsama alanı problemlerinden şikayet ettiği görülüyor. Kullanıcıların ilk aklına gelen sorun internet sağlayıcısından kaynaklı problem ihtimali karşısında abone olunan kurumu aramak. Ancak sorun belki de kullanılan modemde, bunun bağlantı kapasitesinde.

Cihazlar arttı, veri akımı azaldı

Google raporuna göre ABD’de kullanıcıların yüzde 77’si her gün mobil cihazlarından televizyon seyrediyor. Akıllı telefonlar arama ve sosyalleşme gibi alanlarda öncelikle kullanılan cihaz konumunda. Bu yüzden birçok insan evdeyken de telefonlarından video izleyip paylaşıyor. Evde ya da iş yerinde aynı anda birçok farklı cihazdan internete giriş yapıldığında ise internet hızı etkileniyor. İstanbul’da gerçekleştirilen kablosuz ağ testinde çıkan sonuçlara göre, üç cihazın aynı anda bağlanması toplam kablosuz ağ veri akımını yüzde 65 oranında azaltıyor.

Wi-Fi üzerinden dağılımdaki bir diğer sorun ise, Wi-Fi sinyalinin duvarları geçememesi ve evin ya da ofisin her yerine ulaşmasının zor olması. İnternette yaşanan sorunlar internet sağlayıcı firmadan kaynaklanmıyorsa, doğru ve etkili modem seçimi ile sorunları aşmak mümkün. AirTies çözümü ise Wi-Fi ev ağı ile birden fazla ekranda daha kaliteli video izleme imkanı sunuyor. Ayrıca kablosuz alan genişletici ürünleri ile ev ve iş yerindeki kablosuz kapsama alanı problemine son veriyor.

 

 

 
ETİKETLER : AirTies

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics