İnternet 26 ARALIK 2012 / 15:58

İTÜ’den tasarımda birlik

İstanbul Teknik Üniversitesi’nin internet sitesi itu.edu.tr için başlattığı “Sizinle Tasarlıyoruz” projesi fikir toplamaya devam ediyor. İTÜ internet sitesi tasarım sürecinde sizinletasarliyoruz.itu.edu.tr adresinden fikirler gönderilebilir, gönderilen fikirler beğenilebilir, internet tasarım sürecine dahil olunabilir. Twitter’dan #sizinletasarliyoruz etiketiyle fikirlerin toplanması sosyal medyada da duyulup İTÜ’lülere ulaşmasını sağlıyor. Proje; “Fikrin bizim için değerli!” sloganıyla öğrencilerin, akademisyenlerin, idari yöneticilerin ve mezunların da katkılarıyla yeni bir arayüz oluşturma fikri üzerine başlatılmıştı.
Öte yandan, açıldığı ilk gün bin 500 ziyaretçi ve 2 haftada da gönderilen 80 yaratıcı fikir ile proje, fikir toplamaya devam ediyor. İTÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ve Userspots işbirliği içinde yürütülen proje, kullanıcı deneyimi ve kullanılabilirlik çalışmalarının yanında, bu çalışmaların süreçleri de sitede paylaşılıyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN