İnternet 05 MART 2014 / 17:12

Kurum isminiz sizde kalsın

Yeni ticaret yasasıyla birlikte her şirketin kendine ait bir web sitesi olmak zorunda. İsim tescili konusunda gerekli adımları atmayan firmalarıysa büyük sıkıntılar bekliyor. İsim ve marka tescili, ülkemizdeki KOBİ'lerin pek dikkat etmediği bir detay olsa da, her gün ticaret mahkemeleri bu davalarla uğraşıyor.

Buna göre, yürütülen bir iş; yeni kurulmuş ve aynı adı seçen bir şirket tarafından tescil edilirse kurumun da marka hakkınızı kaybetme riski ortaya çıkıyor. Marka tescili yapmayan şirketlerin isimlerini alıp ve tehdit eden dolandırıcılar da var. Bu gibi sorunlara karşı korunmak için Sentasarla.com ’un KOBİ'lere özel hazırladığı avantajlı tarifesi gündeme geliyor. Böylece Adres Patent markası altında hazırlanan paket program ile KOBİ'ler tüm yasal tescil ve web sitesi işlemlerini yapabilecek.

Sentasarla.com’un 30 dakika süren ‘web sitesi hazırlama kitini’ kullanan KOBİ'ler, kendilerini internet üzerinden tanıtabilirken, marka tescili de yapabilecek. Paket program kapsamında isim+ barındırma, marka tescili, web sitesi ve mobil site yer alıyor.

Sentasarla.com sitesinden alan adı, barındırma ve mail hizmetine toplam 59 TL’ye sahip olunabilirken, Adres Patent'in paketinin ücreti ise 1000 TL olarak belirlendi.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics