İnternet 25 EYLÜL 2011 / 16:38

Müşteri ilişkilerini yönetmenin kolay yolu

Sosyal platformlar insan hayatında daha fazla yer edindikçe, insanlar bu ortamlarda daha fazla zaman geçirdikçe şirketlerin de bu alana olan ilgisi artıyor. Bu durumda birçok kurum için, hayati önem taşıyan paylaşım ağlarındaki her şeyi yönetebilmek daha da zorlaşıyor. Proline tarafından piyasaya sunulan Meaminds adlı yazılım, farklı sosyal paylaşım platformlarında düşüncelerini dile getiren tüm kullanıcılara ulaşarak, şirketler ve müşterileri arasındaki iletişim algılarını yönetmeyi hedefliyor.
Müşterinin ne demek istediğini anlamak
‘Topla, anla, temas et’ sloganıyla ortaya çıkan yazılımın temel görevi, kurumun müşterisine sosyal paylaşım ağları üzerinden ulaştırmak istediği haber, kampanya ve bilgilendirme gibi mesajların geri dönüşlerini bir araya toplayarak analiz etmek ve bu analize dayalı olarak kurum ile müşteri arasındaki iletişimi güçlendirmek için en uygun çözümleri üretmek.
Tıpkı bir medya takip ajansı gibi çalışarak sosyal paylaşım ağlarını tarayan yazılım, duygu analizi ile marka hakkındaki tüm yorumları otomatik olarak sınıflandırarak sunuyor ve il bazında ortaya çıkardığı istatistiklerle bütçelendirmeyi buna göre yapabilmenizi sağlıyor. Markanın ve ilgili konuların popülerliğini ve paylaşım oranlarını analiz eden yazılım sayesinde en çok kullanılan kelimeleri ve en çok gerçekleşen paylaşımları görerek marka algısını açık bir şekilde görebilmek mümkün oluyor. Yazılım ayrıca kurumun ve markanın algısını ve itibarını rakiplerle karşılaştırıyor.
Bilgi için:
www.pro-line.com.tr
ETİKETLER : Sayı:839

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics