İnternet 08 OCAK 2016 / 11:51

Pazarlama bütçesinde ‘dijital’ olmak zorunda

Markam Sen Marka ve Pazarlama Yönetimi Danışmanlık Şirketinin Kurucusu ve Genel Koordinatörü Nagihan Ünüvar, dijital dünyada pazarlamanın gücünü bilenlerin marka olabileceğini söyleyerek, iz bırakmak isteyen markaların 2016 pazarlama bütçelerini dijital pazarlamaya ağırlık vererek oluşturmaları önerisinde bulundu.
Artık markaların dijital dünyanın pazarlama yönetimi araçlarını etkin kullanması gerektiğini vurgulayan Ünüvar şunları söyledi:
“Tüm marka pazarlama süreçleri dijital çağa uyumlu hale getiriliyor. Artık arama motorlarının, sosyal medyanın, dijital medya platformlarının gücü tüm pazarlama süreçlerine hakim. Markaların 2016 pazarlama bütçelerini hazırlarken, ağırlıklı olarak dijital platformlara önem vermelerinde fayda var. Dijital pazarlama araçları markanın etkin bilinirliğini sağlarken, yüksek maliyetlerden de kurtulmamızı sağlıyor. İletişimin hızlı, akıcı ve sürekli olduğu dijital platformda markaların kendilerini ifade etmeleri, sundukları hizmeti anlatmaları ve viral etki yaratmaları da kolaylaştı. Dünyanın marka değerinde ilk sıralarda yer alan markaları dijital entegrasyonun ne kadar önemli olduğunun birer kanıtı.”
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN