İnternet 11 ŞUBAT 2014 / 17:25

Pratik romantiklerin yemek analizi

Yemeksepeti’nin 'Türkiye’nin canı Sevgililer Günü’nde ne çekiyor?' araştırması gösteriyor ki; Sevgililer Günü’nü eve sipariş vererek geçiren pratik romantikler yemek hazırlığıyla vakit kaybetmiyor. 14 Şubat’ta en çok ilgi gören yemekler paylaşılabilen seçenekler, mezeler ve Avrupai tatlılar. Sevgililer Günü’nü tek başına geçirenlerin tercihi de sufle.

Yemeksepeti’nin verilerine göre, Sevgililer Günü’nde pizza siparişleri yüzde 27 artıyor. Araştırma gösteriyor ki, spagetti siparişleri de Sevgililer Günü’nde yüzde 33 artıyor. Sevgililer Günü’nü tek başına geçirenler ise mutluluğu suflede buluyor. Yemeksepeti’nin verilerine göre, pizzanın üstüne sufle söyleyen kişilerin oranı 14 Şubat’ta yüzde 47 artıyor.

Sözlü sazlı sofralar mezelerle donanıyor

Sevgililer Günü’nde meze siparişleri yüzde 40 artıyor. Enginardan zeytinyağlı dolmaya, humustan patlıcan ezmeye çeşit çeşit mezeler sofraları süslüyor. Tatlı konusunda ise Türkiye kendi lezzetlerini yeterince romantik bulmuyor, Avrupai lezzetleri tercih ediyor. Aşure, keşkül, sütlaç gibi geleneksel tatlıların sipariş oranı Sevgililer Günü’nde ortalama yüzde 28 düşüyor. ‘En çok satan tatlılar’ listesinin bir numarasına ise sufle ve profiterol yerleşiyor.

Yemeksepeti’nin araştırma ekibi, sipariş notlarının da gözden kaçmaması gerektiğine inanıyor. “Kalbimin sultanı annem” diyerek annesi için siparişin üzerine özel not konulmasını rica edenler, ustadan karısına hazırlayacağı masa için ekstra özen isteyen delikanlılar, yalnızlığın çözümünü bedava sosta bulacağını iddia edenler, bekarlığını fırsata çevirip sarımsaklı mantının keyfini çıkaranlar Yemeksepeti.com’da buluşuyor.

 
ETİKETLER : Yemeksepeti.com

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics