İnternet 18 NİSAN 2013 / 14:18

Sohbete Skype’ta devam edin

Windows Live Messenger bu ay itibariyle yerini ayda 300 milyondan fazla kişiyi birbirine bağlayan Skype’a bırakıyor. Skype geçiş için belli adımları izlemek yeterli. Böylece Skype’ı kullanarak, Messenger’da olduğu gibi anlık mesajlar göndermek, hatta diğer Skype kullanıcılarıyla ücretsiz sesli ve görüntülü arama yapma imkânından yararlanılabiliyor.

Bu amaçla Skype’i kullanmak için, öncelikle http://www.skype.com adresinden Skype’i bilgisayara indirmek gerek. Microsoft Live Messenger hesabına girmek için pencerenin sağ kısmında yer alan Microsoft Hesabı seçeneğine tıklayıp, Messenger kimliğiyle Skype’a giriş yapılabilir, Skype’ı kullanarak, Messenger’da olduğu gibi anlık mesajlar gönderilebilir. Messenger’daki tüm bağlantılar Skype'ta otomatik olarak tek bir yerde olacak. Eğer yalnızca Messenger kişilerini görmek istiyorsanız kişi listesinde önce Tümü’nü ardından Messenger’ı seçmek mümkün. Skype, diğer Skype kullanıcılarıyla ücretsiz sesli ve görüntülü arama yapma imkânı da tanıyor.

Favori belirlemek için, kişi adını sağ tıklayıp, Favorilere Ekle’yi seçmek veya kişiyi sol tıklayarak tutup, listenin en üstüne sürükleyip bırakmak kafi. Mesaj yazmak için mesaj yazılacak kişiyi tıklayın, hemen sağ tarafta bir anlık mesajlaşma penceresi yerini alır. Grup görüşmesi yapmak istendiği takdirde, kişi listesinin üstündeki Bir grup oluştur’u tıklayıp, kişileri bu gruba sürüklemek ya da artı işaretini kullanıp Kişi ekle’yi seçerek o andaki sohbete birisini eklemek mümkün. Yeni kişiler eklemek için de üst kısımdaki Bir kişi ekle düğmesini tıklamak veya Ada, Skype Adı’na ya da Microsoft hesabına göre arama yapmak için yine üst kısımdaki arama çubuğunu kullanmak gerek.

Fotoğraf gibi bir dosya paylaşımında bulunmak için dosyayı masaüstünden veya dosyanın bulunduğu klasörden sürükleyip anlık mesajlaşma penceresine bırakmak yeterli olduğu gibi, pencerenin üst tarafındaki artı işaretini kullanarak Dosya Gönder’i seçmek de tercih edilebilir. Tüm yazışmalar Yakın Zamanda sekmesinin altında tutuluyor. Yani gönderilmiş bir fotoğrafı veya dosyayı sistemde bulmak çok kolay.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN