İnternet 28 MART 2013 / 11:02

Spamhaus'un başı Ddos'la belada

Londra ve Cenevre merkezli kar amacı gütmeden istenmeyen e-postaları temizleyen Spamhaus grubu, yaklaşık bir haftadır eşi görülmemiş Ddos saldırılarına maruz kaldıklarını belirtti.

Reuters’ın haberine göre Spamhaus internet servis sağlayıcıların kullanımına yönelik internetteki istenmeyen postaların kökünü kazımak için bir kara liste yayınlamıştı. Bu listeden sonra hedef alınan grup, Kaspersky Labs’ın da bir açıklamasında belirttiği gibi saniyede 300 Gigabit’lik bir Ddos saldırısına maruz kaldı.

Cloudflare’in açıklamasına göre Spamhaus doğrudan ya da dolaylı yollarla günlük gönderilen istenmeyen postaların yüzde 80’lik bir kısmını engelliyor. Bu durumun, ilgili Ddos saldırılarının verdiği zararı hafiflettiği de belirtildi.

BBC’ye yaptığı açıklamada bir haftayı aşkın süredir saldırıya maruz kaldıklarını belirten Spamhaus CEO’su Steve Linford, siber korsanların internette çökertebileceklerini düşündükleri her türlü yapıya saldırı düzenlediklerini söyledi.

 
ETİKETLER : Ddos Spamhaus Steve Linford
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN