İnternet 26 MART 2018 / 10:11

Spotify korsan uygulamalara karşı yeni önlemler aldı

Dünyanın en çok kullanılan müzik platformu olan Spotify, geçtiğimiz günlerde korsan uygulamalara karşı yeni kararlar almıştı. Şirketin korsan yazılımlara karşı neden bu kadar geç kaldığı ise merak konusu.

Spotify, özellikle Android platformunda birçok kişi tarafından korsan olarak kullanılıyor. İllegal yollarla premium özelliklere sahip olmak isteyen kullanıcılar üçüncü parti uygulamalarla amaçlarına ulaşıyor. Şirket, geç kalmış da olsa yerinde bir kararla, artık ücretsiz hesabını farklı bir uygulamada kullanan kişilerin erişimini kapatıyor. Bunun için de kullanıcılara e- posta gönderen şirket, kullanıcıların hesabını yerine sadece uygulamaya olan erişimini kesiyor. Bu sayede hiç para ödemeden Spotify hizmetlerinden yararlananların önüne geçilmiş oluyor. Tam 2 milyon kullanıcının korsan yoldan Spotify'dan yararlanması şirket için sıkıntılı bir durum. Zira şirket, yakında halka açılacak ve bu durum markanın değerini zedeleyici olarak yorumlanabilir.

Spotify kendi akıllı hoparlörünü geliştiriyor

Spotify'ı aktif olarak kullanan kişi sayısı açıklanan rakamlara göre toplam 157 milyon. Sadece  86 milyon kullanıcısı ücretli abone olduğunu söyleniyor. Şirket, ücretli abonelerine bir de donanım sunmak istiyor. Kendi akıllı hoparlörünü geliştiren şirket, bunun için mühendis alımlarına devam ediyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics