İnternet 27 ARALIK 2013 / 17:01

SSM çevrimiçi ziyarete açıldı

Sakıp Sabancı Müzesi koleksiyonları çevrimiçi ziyaret edilebilecek.

[caption id="attachment_54639" align="alignleft" width="280"] Monet- Dalların arasından ilkbahar[/caption]

Sakıp Sabancı Müzesi digitalSSM projesi ile koleksiyonlarını sayısal ortama taşıdı. digisu.sabanciuniv.edu adresindeki müzede, Kitap Sanatları ve Hat Koleksiyonu, Resim Koleksiyonu, Abidin Dino Arşivi ve Emirgan Arşivi gibi kategorilerde 77binden fazla çevrimiçi eser yüksek çözünürlüklü olarak incelenebiliyor.

Anish Capoor, Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi Resim Koleksiyonu, erken dönem Türk resminin seçkin örnekleri ile Osmanlı İmparatorluğu’nun son döneminde İstanbul’da çalışmış yabancı sanatçıların eserlerinden oluşuyor. 1850-1950 arasına yoğunlaşan koleksiyonda Raphael, Konstantin Kapıdağlı, Osman Hamdi Bey, Şeker Ahmed Paşa, Süleyman Seyyid, Nazmi Ziya Güran, İbrahim Çallı, Feyhaman Duran, Fikret Mualla’nın yanı sıra Fausto Zonaro ve Ivan Ayvazovski gibi sanatçıların eserleri yer alıyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN