İnternet 18 ARALIK 2012 / 16:12

Trafik yoğunluğunu CepTrafik'le öğrenin

Infotech tarafından geliştirilen CepTrafik Pro’da tüm yollar için anlık trafik uygulamaları yayınlandı. Bu uygulamada harita üzerinden tüm trafik bilgilerine, kaza, yoğunluk, yol çalışması gibi trafik verilerine akıllı telefonlardan ya da tabletlerden ulaşılıyor. CepTrafik Pro’nun her dakika güncellenmesi sayesinde kullanıcılar yol üzerindeki trafik bilgilerine, ne kadar trafikte kalacaklarını anlayabiliyorlar. Tüm şehir merkezlerindeki, ayrıntılı ve özet trafik bilgilerine ulaşıp 50 metrelik detaylar ve ara yollar da dahil trafik yoğunluğunu anlık olarak görülebiliyor. Seyahat güzergahları seçilerek ulaşım süresini öğreniliyor, seçilen güzergahtaki yol durumu, ulaşım süresi ile anlık güncellemeleri alıp anlık hız ve yola ait hız limiti bilgileri istenen yol için öğreniliyor. Trafik sadece İstanbulluların değil tüm büyük şehirlerin en önemli sorunu diyen Infotech CEO'su Ali Ufuk Peker, ürünle ilgili olarak "Kullanıcıların trafik bilgilerine kolayca ulaşmasını amaçladık. Birçok navigasyon sistemlerinde ve mobil serviste kullandığımız bu bilgiyi, oldukça kolay kullanımlı bir şekilde kullanıcıya ulaştırıyoruz. Halihazırda trafik bilgisi veren yabancı yazılımlar İstanbul dışındaki büyük şehirlerde çok kısıtlı bir bilgi sunabiliyorlardı. CepTrafik Pro kullanıcıları ise hem en geniş kapsamlı hem de en detaylı trafik bilgisine ulaşacaklar” diyor.

Infotech ayrıca üç büyük şehir için ücretsiz, CepTrafik İstanbul Lite, CepTrafik Ankara Lite ve CepTrafik İzmir Lite uygulamalarını da kullanıcılarına sunuyor. Öte yandan bu uygulama için gereken donanımlar iPad iOS sürümü 5.0 ve üstü iPhone 3GS, iPhone 4, iPhone 4s, iPhone 5, 3. 4. ve 5. Generation iPod Touch.
YORUMLAR
Hüseyin Gönüllü 19 ARALIK 2012 / 11:49 0 0
Bu uygulama da yararlıdır muhakkak ancak özellikle İstanbul'da yaşayan kişilerin ihtiyaç duyduğu şey, telefon ekranında nerede yoğunluk olduğunu görmekten daha fazlası...

Uygulama, çok yoğun güzergah yerine daha açık yollara yönlendirebilirse o uygulama insanların hayatına daha çok değer katacaktır.

Uygulama, anlık verileri değerlendirerek, araçları yan yollardan, alternatif güzergahlardan yönlendirebilirse, o zaman rakipsiz olur kanaatindeyim.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics