İnternet 10 ŞUBAT 2014 / 17:21

TTNET, 2013’te 12’den vurdu

TTNET; 2013 yılı sonuçlarını, 2 bin 365 metre yükseklikteki Tahtalı Dağı’nda düzenlediği basın toplantısında açıkladı. Toplantıda 2013 yılını değerlendiren TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya, başarılı finansal ve operasyonel iş sonuçlarına ek olarak, geçen yıl gerçekleştirdikleri ilkleri, kurumsal sorumluluk projelerini ve yeni projeleri paylaştı. Genişbant abone sayısı, fiber abone sayısı, Tivibu abone sayısı ve sayısal servislerdeki büyüme oranı ile yılı tam dört alanda zirvede tamamladıklarını söyleyen Kaya, “2013’te 6 milyon 330 bin aboneye ulaştık. Sabit genişbant pazarındaki büyümenin yüzde 65’i TTNET’ten geldi” dedi.

ADSL’in yanı sıra, fiber internet alanında da rekorlara imza attıklarını ifade eden Kaya, yılsonunda fiber internet abone sayısının 620 bine ulaştığını açıkladı. Kaya, “Abone sayımızı 3’e katladık” dedi.

Genişbant ve TV’nin yükselişi

Tivibu gelirlerinin bir önceki yıla göre yüzde 65 oranında arttığını kaydeden Kaya, Tivibu Ev’de 286 bin aboneye ulaştıklarını, Tivibu Cep ve Tivibu Web abone sayısında ise 1,5 milyonu aştıklarını açıkladı.

Kaya, genişbant abone kazanımı, fiberdeki atılımları ve Tivibu’daki heyecan verici performanslarıyla gelirlerini yüzde 11 oranında büyüttüklerini açıklayarak, ”2013’te 3.5 milyar TL’lik ciroya ulaştık” dedi. Kaya, “TTNET Müzik’te aktif üye sayımız 3 milyona yaklaştı. TTNET Müzik’in geliri de yüzde 35 oranında arttı. Sayısal oyun alanı da hızla büyüyor. Playstore’da gelirlerimiz bu yıl 3’e katlandı. E-ticaret, sayısal ödeme sistemleri gibi alanlarda girişimlerimizin olacağını açıklamıştık. Okacabukaca, TTNET Çarşı, Tivibu Çarşı, Mobilexpress ve TTNET Ödeme ile bu sözümüzü tuttuk. Sayısal servislerimizden elde ettiğimiz gelir 2013’te yüzde 50’nin üzerinde büyüdü” dedi.

Kaya, “Geleceğin liderlerini yetiştirmeyi hedeflediğimiz “NETgelecek” kariyer programımıza 14 bin üniversiteli genç başvurdu. Çeşitli elemelerden geçirdiğimiz 6 üniversiteli gencimizi seçtik ve onlara TTNET’te iş olanağı sağladık” bilgisini verdi. Kaya, “700 girişimcinin başvurduğu Teknoloji Vadisi, Birleşmiş Milletler BCtA ağına kabul edilen Herkes İçin İnternet Projemiz ve İnternetle Hayat Kolay Projemiz, Engelsiz TTNET projemiz, bu çalışmalarımızdan birkaçı” eklemesini de yaptı.

 
ETİKETLER : TTNet

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics