İnternet 31 ARALIK 2012 / 10:50

TTNET'ten internet eğitimi

TTNET’in kurumsal sosyal sorumluluk projesi “İnternetle Hayat Kolay”, Mayıs ayından bu yana iki bini aşkın kişiyi internetle tanıştırdı.


TTNET’in, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın himayesinde hayata geçirdiği “İnternetle Hayat Kolay” projesi kapsamında, daha önce internetle tanışmamış, 12 yaş üzerindeki 696’sı kadın, 831’i çocuk ve 530’u erkek olmak üzere iki bini aşkın kişiye internetle ilgili eğitim verildi.


Bilgiye erişimde eşit olanak sunmanın hedeflendiği ve katılımcıların kendi bölgelerindeki muhtarlıklar, TTNET satış ofisleri, sivil toplum örgütleri ve kadın kuruluşları aracılığıyla başvuruda bulunabildiği projede, katılımcılara uzman eğitmenler eşliğinde interneti anlama ve öğrenme derslerinin yanı sıra teknolojideki son gelişmeler, Facebook, Twitter gibi sosyal ağlar, Skype gibi görüntülü haberleşme platformları, internette alışveriş ve güvenlik gibi konularda eğitim veriliyor. Bir hafta içinde on saatlik programı tamamlayan katılımcılar sertifika almaya hak kazanıyorlar.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN