İnternet 31 ARALIK 2012 / 10:50

TTNET'ten internet eğitimi

TTNET’in kurumsal sosyal sorumluluk projesi “İnternetle Hayat Kolay”, Mayıs ayından bu yana iki bini aşkın kişiyi internetle tanıştırdı.


TTNET’in, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın himayesinde hayata geçirdiği “İnternetle Hayat Kolay” projesi kapsamında, daha önce internetle tanışmamış, 12 yaş üzerindeki 696’sı kadın, 831’i çocuk ve 530’u erkek olmak üzere iki bini aşkın kişiye internetle ilgili eğitim verildi.


Bilgiye erişimde eşit olanak sunmanın hedeflendiği ve katılımcıların kendi bölgelerindeki muhtarlıklar, TTNET satış ofisleri, sivil toplum örgütleri ve kadın kuruluşları aracılığıyla başvuruda bulunabildiği projede, katılımcılara uzman eğitmenler eşliğinde interneti anlama ve öğrenme derslerinin yanı sıra teknolojideki son gelişmeler, Facebook, Twitter gibi sosyal ağlar, Skype gibi görüntülü haberleşme platformları, internette alışveriş ve güvenlik gibi konularda eğitim veriliyor. Bir hafta içinde on saatlik programı tamamlayan katılımcılar sertifika almaya hak kazanıyorlar.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics