İnternet 05 MART 2013 / 10:19

Türkiye canlı skor üssü olacak

Geçtiğimiz yıl gerçekleşen ‘Mackolik’ satın alması ile Türkiye pazarına giren Perform’un Türkiye ofisi, yeni bir  canlı skor sitesi oluşturma çalışmalarını sürdürüyor. 134 ülkeden binlerce muhabirin her yıl 50 binden fazla karşılaşmayı yerinde izleyerek tüm bilgileri gerçek zamanlı olarak iletecekleri proje tamamlandığında, Türkiye tüm dünyadaki sporseverler için bilgi merkezi haline gelecek.

Dijital spor medyası şirketleri Perform, yakında faaliyete geçmesi planlanan yeni projesi ile canlı skor alanında Türkiye’yi merkez olarak konumlandırmaya hazırlanıyor. Projenin hayata geçmesi ile birlikte, 134 ülkede gerçekleşen spor karşılaşmalarına ilişkin bilgiler Perform’un bu ülkelerdeki binlerce muhabiri tarafından anında ve direkt olarak sahadan iletilerek Türkiye üzerinden tüm dünyaya servis edilecek.

Perform’un 2012 yılında gerçekleştirdiği ‘Mackolik’ satın alması ile Türkiye pazarına giriş yaptığını hatırlatan Perform Türkiye Genel Müdürü Emre Uğurlu, “İlk aşamada yüzde 51 hisse karşılığı 40.8 milyon TL olarak gerçekleşen bu satın almanın ardından Perform Türkiye olarak yoğun bir çalışma temposuna girdik. Perform’un Mackolik’i ve ona bağlı diğer projeleri satın almasının iki temel sebebi var. Öncelikle, Türkiye gibi rekabetin yoğun olduğu büyük bir pazara, dijital spor medyası alanında lider olan markayı satın alarak girmenin getireceği avantajlardan yararlanmak; diğeri de Mackolik’in Mackolik.com ve Sahadan.com ile sahip olduğu deneyimi ve bilgi birikimini yurtdışına taşıyabilmek. Sahip olduğumuz güçlü teknolojik altyapı ve yazılım gücü ile bunu başarabilecek kapasitedeyiz. Maçlardan anında ve sağlıklı bilgi alınabilmesi için en önemli kaynak olarak hem Mackolik’in Türkiye’nin her yerinde bulunan yüzlerce muhabirini hem de Perform bünyesindeki diğer bir şirketin dünyanın her köşesinde görev yapan binlerce muhabirini kullanacağız. Bu muhabirler, yılda 50 binden fazla spor karşılaşmasını yerinde izleyecek ve mobil cihazları aracılığıyla maçlarda gerçekleşen köşe vuruşu, serbest vuruş, şut ve gol gibi tüm hareketleri Türkiye’deki merkeze iletecekler. Gelen tüm bilgiler, sadece birkaç saniye içinde 25 dilde yayın yapacak sitemizde yayınlanmış olacak” dedi.
ETİKETLER : Emre Uğurlu Perform

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics