İnternet 08 TEMMUZ 2014 / 13:33

Twitter korsanı bulundu

Bölge savcıları, eski sabıkalı bir sanal alem korsanını teknik destek talep eden Twitter kullanıcılarının gönderdiği milyonlarca kayda yasadışı yoldan erişmekle suçluyor. İddialar, 17 ay önce Burger King’in Twitter hesabının çalınmasına ilişkin açılan davaya da yeni bir ışık da tutuyor.

Massachusetts’de yaşayan 25 yaşındaki Cameron Lacroix, içerisinde kolluk kuvvetlerine ait bilgiler de bulunan ülke çapında bilgisayar ağlarını yasadışı bir şekilde ele geçirdiğini kabul etti. Ayrıca, 2005 yılında Paris Hilton’un cep telefonuna girerek bazı fotoğraflarını çalan korsanlardan biri olarak bildirildi.

Milyonlarca e-posta adresi ve iletişim bilgisini ele geçirdi

San Francisco’daki federal savcılar, 16-19 Şubat 2013 tarihleri arasında Lacroix’in bir müşteri destek hizmetleri sağlayıcısı olan Zendesk’i ele geçirerek Twitter’a ait milyonlarca kaydı indirdiğini iddia ediyorlar. Buna kullanıcıların e-posta adresleri ve iletişim bilgileri de dahil.

Savcılar, Lacroix’in Jeep ve A şirketi’nin Twitter hesaplarına kaydolan e-posta adreslerini belirleyip parolalarını sıfırladığını söylüyorlar. Hesapların parolalarını değiştiren Lacroix’in Twitter hesapları üzerinden şirketin takipçilerine yanlış bilgiler ve resimler attığını da belirtiyorlar. A şirketinin adı verilmiyor fakat hesabı çalındıktan sonra rakibi Mc Donalds’a satıldığına dair yazılan yalan habere dayanılacak olursa, bunun Burger King’in twitter hesabı olması mümkün.
ETİKETLER : burger king korsan Twitter

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics