İnternet 26 MART 2014 / 12:53

Twitter yasağına yürütmeyi durdurma kararı

Ankara İdare Mahkemesi Twitter kararının yürütmesini durdurdu.

Türkiye Barolar Birliği, Twitter’a erişimin engellenmesine dair kararın acilen iptali ve yürütmenin durdurulması için dava açmıştı. Başvuru aynı gün mahkemece 'herhangi bir erişimin engellenmesi kararının verilmediği' gerekçesiyle reddedilmişti.

Bunun üzerine TBB’den yapılan açıklamada, “Twitter.com adresine erişimin tamamen engellenmesine yönelik bir yargı kararı bulunmadığı halde, TİB’in siteye erişimi engelleme işlemi açıkça hukuka aykırıdır. Türkiye Barolar Birliği, TİB’in hukuka aykırı keyfi idari eyleminin yürütmesinin durdurulması ve iptali istemiyle Ankara İdare Mahkemesi’ne başvurmuştur” denildi. Bu talep sonucunda  Ankara İdare Mahkemesi Twitter kararının yürütmesini durdurdu.

Twitter yasağını Anayasa Mahkemesi de gündemine aldı. Yüksek Mahkeme'nin kararını bugün vermesi bekliyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN